GüncelGündem

İşte Gara katliamının buyruğunu veren o hain

Paylaş:

Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde rehin tutulan Süleyman Sungur, Ümit Gıcır, Semih Özbey, Sedat Sorgun, Aydın Köse, Sedat Yabalak, Vedat Kaya, Hüseyin Sarı, Adil Kabaklı, Mevlüt Kahveci, Muhammet Salih Kanca, Müslüm Altıntaş isimli asker ve polisler ile Irak asıllı Jotyar Muhsin Hussein bir mağarada kurşuna dizilerek şehit edildi…

Rehineleri kurtarma operasyonunda vazife alan Özel Kuvvetler Komutanlığı buyruğundaki Yüzbaşılar Ertuğ Güler, Burak Coşkun ile astsubay Harun Turhan da şehit oldu.

3 GİRİŞLİ MAĞARADA 6 YIL TUTULDULAR

Alçak katliamın 3. yıldönümünde SÖZCÜ soruşturma evrakının detaylarına ulaştı…

Farklı tarihlerde yol kesilerek kaçırılan asker ve polislerimizin 2016 yılından 2021 yılına kadar Gara Dağı’ndaki Siyani kampındaki 3 girişli bir mağarada tutuldukları bildirildi.

1’inci kapıdan giriş çıkış yapan teröristlerin 2’inci kapıdan erzak taşıdıkları, 3 numaralı kapıyı hiç kullanmadıkları, rehinelerin şehit edildikleri güne kadar soğuk ve rutubetli mağarada hiçbir halde dışarı çıkarılmadıkları kaydedildi.

MİT NOKTA TESPİTİ YAPTI OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Yere serilen battaniyelerde uyuyan rehinelerin kovalara doldurulan günlük bir öğün doyumluk olmayan yemekle beslendikleri söz edildi.

Tuvalet gereksinimlerini da rehin tutuldukları yerde karşıladıkları öğrenildi. Rehinelerin, Alişer kod isimli terörist tarafından ağır azaplara maruz kaldığı bildirildi.

MİT’in rehinelerin tutulduğu mağaranın yerini ve koordinatlarını belirlemesi üzerine 10 Şubat günü operasyon kararı alındı.

NEYE MAL OLURSA OLSUN HEPSİNİ ÖLDÜRÜN EMRİ

Uçaklar saat 03.00’te evvel mağara etrafındaki terörist mevzilerini ağır biçimde bombaladı.

Saat 06.00 üzere helikopter trafiği artınca panikleyen teröristlerin mağara girişlerindeki demir kapıları kilitleyip küme sorumlusu Şoreş kod isimli Kamuran Ataman’a haber verdikleri, termal görüşlü silahlarla mağaraya giriş-çıkış yapan teröristler ne olduğunu anlamaya çalışırken alınan imaj üzerine yerlerini tam tespit edilince helikopterler özel kuvvetler işçisini yakın noktaya indirdi.

Etraflarının sarıldığını gören teröristler mağarada sıkışınca Gara Dağı genel sorumlusu Cuma Biliki kod isimli Ramazan Abi isimli teröristle telsiz teması kurdu.

Neye mal olursa olsun rehinelerin güvenlik güçlerinin eline sağ geçmemesi, gerekirse hepsinin yan yana kurşuna dizilerek öldürülmesi talimatını verdi.

REHİNELERİ KURŞUNA DİZİP SONRA İNTİHAR ETTİLER

Bu talimat üzerine mağarada jenetörle çalışan elektrik ve telsiz irtibatı kopan teröristler mağaranın girişini tutup askerlerin girişini engellemek için ağır ateş açınca çatışma başladı.

Cudi kod isimli Nedim Kılıç, Şoreş kod isimli Kamuran Ataman, Argeş kod isimli Sefkan Kaya ile Bawer kod isimli terörist, askerlerin rehine kurtarma operasyonu olduğunu anlayınca tüm rehineleri bir ortaya topladıktan sonra tümünü baş ve bedenlerinden tarayarak şehit etti.

Mağarada sıkışan Bawer ile Avareş kod isimli adlı Gökhan Kol isimli iki terörist ise kaçamayacaklarını anlayınca kendi başlarına ateş ederek intihar etti.

Operasyon devam ederken öbür bir mağarada gizlenen teröristler bomba yüklü bir Drone ile askerlere saldırmak istedi, fakat fark edilerek düşürüldü.

Tüm teröristlerin etkisiz hale getirilmesi üzerine mağaraya girilerek şehit cenazeleri alındıktan sonra mağara patlayıcılarla kullanılamaz hale getirildi.

OTOPSİ RAPORLARI ATEŞLİ SİLAH YARALANMASI

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Hataları soruşturma ofisince yürütülen soruşturmada, otopsi ve meyyit muayene raporlarına nazaran, rehinelerin tamamının ateşli silah yaralanmasına bağlı meydana gelen organ ve doku harabiyeti sonucu öldürüldükleri, rehinelere karşı işlenen kabahatin vücut ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumdaki kişinin taammüden öldürülmesi kapsamında kıymetlendirilmesi gerektiği bilgisi yer alıyor.

10 GÜN EVVEL KARAYILAN OPERASYON BİLGİSİ PAYLAŞMIŞ

Aynı operasyonda yakalanan teröristler Doğan Geçgel ile Osman Acer, terörist elebaşları Murat Karayılan ile Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin, Bawer Dersim kod isimli Süleyman Şahin ile Gara sorumlusu Cuma Biliki kod isimli Ramazan Abi’nin operasyondan 10 gün evvel rutin dışı bölgeye gelerek kendileriyle toplandı yaptığını ve bu toplantıda askerlerin bölgeye yakın vakitte operasyon yapacağı bilgisini kendilerine verdiğini anlattı.

Bu iki terörist de 16 kere ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırıldı.

Gara Dağı’nda 13 rehinenin öldürülmesi buyruğunu şahsen verdiği tespit edilen Cuma Biliki kod isimli Ramazan Abi isimli terörist ise MİT’in öncelikli etkisiz hale getirilmesi gereken teröristler listesine alındı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu