İşte tüm Türkiye’yi yasa boğan facianın madde madde nedenleri

BTS Başkanı Hasan Bektaş, Tekirdağ Çorlu’da gerçekleşen ve 24 kişinin hayatını kaybettiği tren faciasıyla ilgili açıklama yaptı.

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Başkanı Hasan Bektaş, Tekirdağ Çorlu’da gerçekleşen ve 24 kişinin hayatını kaybettiği tren faciasıyla ilgili açıklama yaptı.

Bektaş, sendika raporlarına dayandırdığı açıklamasında “En güvenli ulaşım yolu olması gereken demiryolu taşımacılığında yaşanan bu elim kaza hepimizi üzüntüye boğmuştur. İhmali ve sorumluluğu olanlar hakkında gereğinin yapılması ve gerekli tedbirler alınarak olası diğer kazaların önüne geçilmesi zaruridir” dedi.

ÖLÜ SAYISININ ARTMASININ NEDENİ

Bektaş açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“08.07.2018 Tarihli Edirne/Uzunköprü’den hareket ederek İstanbul Halkalı’ya giden 12703 sefer sayılı 6 vagondan oluşan Yolcu treninin, Çorlu ilçesi Balabanlı Köyü Sarılar mevkiinde kilometre 162 de tüm vagonlarının yoldan çıkması ile meydana gelmiştir.

Olay günü öğlenden sonra yağan yağmur sularının olay yerindeki menfezden yeterince geçmemesi sonucu biriken suların menfez üstü ile demiryolu altında kalan kısımdaki malzemeyi boşaltması sonucu boşluk oluşmuş ray ve beton traversler boşlukta-askıda kalmıştır.

Jurnalci.com

 

ilgili haberler