Ekonomi

İsviçreli Gunvor Türkiye’yi markaja aldı! Hangi şirketi satın alacak? İşte yanıtı…

Paylaş:

Türkiye’de, akaryakıt dağıtım piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Akaryakıt dağıtım şirketleri, tek tek el değiştiriyor.

İlk satış haberi, akaryakıt dağıtım sektörünün bilinen markalarından Alpet’te gündeme geldi. Altınbaş Holding, Alpet markasıyla faaliyet gösterdiği akaryakıt istasyonlarını, Zeren Group’a satmak için görüşmelere başladı. Alpet’in, yurt genelinde 300’e yakın istasyonu bulunuyor.

Sektörde, ses getiren ikinci satış bombası geçen hafta patladı. Hollanda merkezli Vitol’un sahibi olduğu Petrol Ofisi, İngiltere merkezli BP’nin Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarını satın alacağını duyurdu.
Petrol Ofisi’nden yapılan açıklamada, fiyat hakkında bilgi verilmedi. Devir işleminin, en erken 2024’te tamamlanmasının beklendiği vurgulandı.

Anlaşma kapsamında BP’nin Türkiye’deki 770 istasyonunun adının, Petrol Ofisi olarak değiştirileceği kayda geçirildi.

İSVİÇRELİ GUNVOR’DAN YAKIN MARKAJ

Yabancı yatırımcının, Türkiye akaryakıt pazarına ilgisi sürüyor.

Küresel ölçekte petrol ve gaz ticareti yapan üç büyük şirket… Trafigura, Glencore ve Gunvor…

İsviçre merkezli Gunvor, Türkiye akaryakıt piyasasını yakın markaja aldı. Gunvor, 760’ı aşkın istasyonu bulunan, önemli bir akaryakıt dağıtım şirketini satın almak üzere görüşmelere başladı.

(Söz konusu dağıtım şirketinin adı bizde saklı… Pazarlık süreci, çok daha somut bir aşamaya geldiğinde adını okuyucularımızla paylaşacağız.)

RUS PETROLÜ

Kamuoyu, Gunvor’a ve faaliyetlerine yabancı değil. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalin ardından Petrol Ofisi’nin sahibi olan Vitol ile Türkiye akaryakıt pazarına girmek isteyen Gunvor, Moskova ile yürüttükleri enerji işlerini azaltma sözü verdi.

Ancak, zaman içinde petrol ticaretinin durmadığı, tersine arttığı ortaya çıktı.

Financial Times, Rus gümrük kayıtlarını analiz etti. Kayıtlar, bu yılın ilk dört ayında her iki şirketin Rus benzin ve dizel gibi rafine ürünlerinin ilk 10 alıcısı arasında yer aldığını ortaya koydu.

İsviçre merkezli Gunvor 540 milyon dolar, Vitol de 400 milyon dolar değerinde petrol ürünü satın aldı.
Söz konusu şirketler, Rus rafine yakıtlarının düzenli alıcısı olduklarını doğruladı. Verilerin doğruluğuna itiraz etti.

Gunvor, 330 milyon dolar değerinde alım yaptığını açıkladı. Vitol, gümrük beyanlarının kendi iç rakamlarıyla uyuşmadığını savundu.

Dünyada, Trafigura ve Glencore’la birlikte petrol ve gaz ticaretinde öne çıkan, Rusya ile enerjide yakın ticari ilişki içinde olan Gunvor, Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektörüne hızlı bir giriş yapmak istiyor.
Jeopolitik gelişmelerin de etkisiyle Türkiye’de akaryakıt sektöründe kartlar yeniden dağılıyor. Oyuncular tek tek değişiyor. Büyük bir “dönüşüm” sürecine hazır olun.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu