İYİ Parti İzmir İl Başkanı AKP’denmi geçti?

AKP Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, İYİ Parti İl başkanı Yıldırım Ulupınar’ın 2014 yılında AK Parti’ye üye olduğu, 2017 yılında da üyeliğinin iptali için noter yazısı gönderdiğini ve yönetim kurulu kararıyla üyeliğinin düşürüldüğünü iddia etti ve bu yönde belgeler yayınladı.

İYİ Parti İl Başkanı Yıldırım Ulupınar’ın, “30 yılı aşkın devam eden siyasi hayatımı DYP’de geçirdim. Asla AKP veya başka bir partinin üyesi olmadım. AKP’ye sadece şu anki başbakan Binali Yıldırım’ın belediye başkanı olması için destek verdim. Sadece 4 aylık süreçte destek verdim. İstifamı dahi DYP’den vererek İyi Parti’yi kurduk” sözleri sonrası AKP cephesinden gelen belgeli açıklama tartışmalara neden oldu.

AKP’li Bilgi’nin açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Ulupınar’dan sert açıklama geldi.

İzmir’in yerel haber sitesi Gerçekizmir’e konuşan Ulupınar, “Başbakan bana rozet taktı bunu inkar edemem… Ben de onlara o süreçte destek verdim. AK Parti’ye hiçbir zaman üye olmadım. Elinde belgeler doğru belgeler değil. O imzalar benim değil. ‘Sahtekarsınız’ diyeceğim ama dilime yakışmaz. Yargıtay’a gidip baksınlar, benim nereden istifa edip İYİ Parti’ye geçtiğim belli… Herkes ayağını denk alsın, ağzımı açtırmasınlar, o arkadaş meşhur olmak için başka kapıya gitsin”dedi.

Jurnalci.com

ilgili haberler