AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

İyi Partili Yılmaz: O Tweet Türk Lirasına Verilen Bir Destekti

Paylaş:

Eski Merkez Bankası Başkanı ve İyi Partili Durmuş Yılmaz, “Bu gece 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmî Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum”  tweetine yönelik, “Cuma günü büyük bir ihtimalle Maliye Bakanı görevden alınacaktı, attığım tweetle bakanlık ömrüne birkaç gün ilave etti” ifadelerini kullandı.

19 Kasım akşamı, “Bu gece 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmî Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum” tweeti atan Yılmaz Resmî Gazete’de herhangi bir görev değişimin olmamasının ardından özür diledi. Bugün Karar TV’de Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayan Yılmaz, “Cuma günü büyük bir ihtimalle Maliye Bakanı görevden alınacaktı. Onu kasettim. Bu tweet maalesef Maliye Bakanı’nın ömrüne 1-2 gün ilave etti” şeklinde konuştu.

Yılmaz şöyle yazdı:

“Türk lirasına destek oldu sonuçta ama o desteği de kısa sürede ortadan kaldırdılar.  O tweet Türk lirasına verilen bir destekti. Maliye Bakanı’nın bakanlık ömrüne birkaç gün ekledik.  Bakan değişecek öyle tahmin ediyorum.  Ben zamanlamasında yanıldım, bu işin gerçekleşeceğini düşünüyorum.”

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu