İzmir Muharrem İnce’ye hazır

İzmir, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin mitingine hazır.Mitingin başlamasına 30 dakika olmasına rağmen alanda adım atacak yer yok..

Saat 19.00’da başlayacak miting için Kordon “gelin gibi” süslendi. Gündoğdu Meydanı’nda 50 metre uzunluğunda, 12 metre yüksekliğinde ve 16 metre yüksekliğinde sahne kuruldu. Bunun için 60 kişilik ekip, 5 gün boyunca çalıştı. Vinçlerin taşıdığı LED ekranlar ve hoparlörler, kısa aralıkla Kordonboyu’na yerleştirildi. Bunlar için ayrıca hemen her köşeye jeneratörler konuldu. Gündoğdu Meydanı’na bakan yüksek katlı apartmanlara “Hepimizin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce” yazılı pankartlar asıldı. Meydan, boydan boya Türk bayraklarıyla süslendi.

[KGVID]https://jurnalci.com/wp-content/uploads/2018/06/Daha-miting-başlamadı..-Neredeyse-30-dk-var-ve-an-itibariyle-İzmir.mp4[/KGVID]

İzmirliler, miting saatini beklemeden Kordon’a akmaya başladı. Katılımcıların büyük bölümü kırmızı ve beyaz giysileriyle Gündoğdu Meydanı’na doğru ilerliyor. Gelenler arasında kadınlar ve gençler ağırlıkta.

Yakın zamandaki mitinglerde Cumhuriyet ile Gündoğdu meydanlarının ortasına konuşlandırılan polis arama noktası, bu kez Cumhuriyet Meydanı girişinde miting katılımcılarını bekliyor. Bu durum, emniyetin mitinge katılımın yüksek olacağını öngördüğünü gösterdi.

Miting zamanı yaklaştıkça Kordon’da doluluk ve coşku artmaya başladı. Gündoğdu Meydanı’nın yanı sıra Kordonboyu’ndaki kafetaryalarda boş yer bulmak zorlaştı.

Jurnalci.com