GüncelGündem

İzmir’de dolandırıcı operasyonu: 3 gözaltı

Paylaş:

Dolandırıcılara yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

İzmir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, internetten sahte firma isimleriyle açılan siteler yardımıyla vatandaşların dolandırıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Dolandırıcı çetesi fiziki ve teknik takibe alındı.

Kimlikleri tespit edildi

Takip sonucunda 30 yaşındaki Ö.S.A, 33 yaşındaki N.E.Ç, 21 yaşındaki E.Y. ve 30 yaşındaki A.E’nin, sosyal medya aracılığıyla mağdurlara piyasa değerinden ucuza satma vaadiyle dolandırıcılık yapıldığı belirlendi.

Uygun ürün vaadiyle dolandırdılar

Ürün bedeli olan paraları ise kendilerinin ya da başka kişilerin banka hesap numaralarını mağdurlara göndererek tahsil ettikleri saptandı.

Telefonlara cevap vermediler

Mağdurlara, sipariş edilen ürünler yerine maddi değeri olmayan veya daha ucuz olan başka ürünleri kargoyla yollayan zanlıların, kendilerini arayan mağdurların telefonlarına da cevap vermedikleri anlaşıldı.

Şüpheliler yakalandı

Bu tespitler doğrultusunda harekete geçen polis, çeşitli adreslere düzenlediği eş zamanlı operasyonla zanlılardan Ö.S.A, N.E.Ç. ve E.Y’yi yakaladı.

230 bin lira haksız kazanç tespit edildi

Bu kişilerin adreslerindeki aramalarda ise çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Zanlıların banka hesaplarının incelenmesi sonucu, son 1 yılda bu yöntemle 1250 kişiden 230 bin lira haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

3 şüpheli adliyeye sevk edildi

AA’nın haberine göre, polisteki işlemleri tamamlanan 3 zanlı adliyeye sevk edildi, A.E’nin ise yakalanmasına çalışılıyor.

 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu