Jetlerin indirdiği 20 milyar dolar’da ikinci perde..

Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ yazarı Murat İde “Dolar dolu uçak indirildi mi?” yazısına ilişkin bir yazı daha kaleme aldı. İde yazısında olayın yaşandığı tarihi de verdi.

Rüyasında bir işadamının özel uçağına koyduğu 20 milyar doları yurt dışına kaçırmaya çalışmasının Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘Mevduatlara el konmayacak’, ‘Döviz hesaplarındaki kur sabitlenmeyecek’ açıklamaları sonrası yaşandığını vurgulayan İde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise o günlerde yaptığı “Yurt dışına para kaçırmaya tevessül edenleri affetmeyiz..” açıklamasını işaret ederek “Durduk yere çıkıp şu cümleyi kurmaz; Elinin altında istihbarat teşkilatı var.. Boş yere söylemez bunu. Kim bilir, panikle kim neyi varsa çıkarsın istediler belki.. Bilemeyiz..” dedi.

” Rüyadaki hadiseye konu olay, belki de, hazinenin bağlandığı damadın, bir gece durduk yere; “Mevduatlara el konmayacak”, “Döviz hesaplarındaki kur sabitlenmeyecek” diyerek kapalı piyasalarda bile telaşa sebep olduğu günlerde yaşanmıştır.. Kim bilir, panikle kim neyi varsa çıkarsın istediler belki.. Bilemeyiz..

Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, durduk yere çıkıp şu cümleyi kurmaz;

Yurt dışına para kaçırmaya tevessül edenleri affetmeyiz.. Elinin altında istihbarat teşkilatı var.. Boş yere söylemez bunu.”

Yazının tamamı için buraya tıklayınız

Jurnalci.com