Ekonomi

JPMorgan CEO’su, Epstein skandalına karıştığı savıyla söz verecek

Paylaş:

ABD’li yatırım bankası JPMorgan Chase’in uzun müddettir CEO’su olan Jamie Dimon, bankasının eski hatalı Jeffrey Epstein’ı müşteri olarak tutma kararı nedeniyle yeminli olarak söz verecek.

ABD’li finansçı ve iş insanı Epstein, fuhuş ve çocuk istismarı üzere cürümlerden yargılanmış, sonrasında cezaevinde kuşkulu bir biçimde intihar etmişti. Epstein’ın 1998’den 2013’e kadar 15 yıl boyunca bankaya JPMorgan’a para yatırdığı ortaya çıkınca bankanın da başı büyük belaya girmişti.

DEUTSCHE BANK DA YARGILANACAK

Davanın hakimi JPMorgan’ın davaları reddetme talebini kabul etmezken Epstein kurbanı birinin açtığı Deutsche Bank aleyhindeki davanın devam etmesine de müsaade verdi. Her iki dava için de ekim ayına süreksiz duruşma tarihi verildi.

Açılan davada JPMorgan’ın insan kaçakçılığından yararlandığı bilgisini ve müşterisinin yasa dışı davranışlarıyla ilgili birçok uyarıyı göz gerisi ettiğini argüman edildi. Banka ise savları haksız olarak nitelendirdi.

JPMORGAN ESKİ YÖNETİCİSİNİ SUÇLADI

Öte yandan eski JPMorgan yöneticisi Jes Staley’in de Epstein’ın konutlarında cinsel hatalara şahit olduğu argüman edilmiş, Staley, Epstein’ın yasa dışı faaliyetlerine karıştığı savlarını tekraren reddetmişti

Banka şu anda Staley’e ödediği 80 milyon dolardan fazla maaşını geri almaya çalışıyor. Staley daha sonra Londra merkezli Barclays bankasının başına geçmiş, 2021’de Barclays’ten ayrılmıştı.

NE OLDU?

Jeffrey Epstein, cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı oluşturmaktan gözaltında tutulurken hapishanede meyyit bulunmuştu.

Epstein, 2002’den 2005’e kadar Manhattan’daki malikanesinde ve Palm Beach’teki mülkünde, reşit olmayan kızlara fuhuş yaptırmak cürmünden yargılanmayı bekliyordu.

DAVALAR NEDEN AÇILDI?

Birçok seks hatasından gözaltında tutulduğu hapishanede 2019’da ölen Jeffrey Epstein’in mağduru olan iki bayan, ABD’li milyarderin çalıştığı iki banka olan JP Morgan ve Deutsche Bank’a dava açmıştı.

Kadınlar bankaları ‘Epstein’ın, fuhuş ağını finans kurumlarının dayanağı olmadan yürütemeyeceğini’ argümanıyla suçlamıştı.

JPMorgan’a dava açan bir bayan, bankayı ‘seks ticareti yapan şahsa özel muamele sağlamakla suçlamıştı. Davacı bankanın özel muamelesi sayesinde hatanın devam edebildiğini ve bankanın genç bayanların istismar edilmesine neden olduğunu iddia etmişti.

Diğer bir davacı da Deutsche Bank’ın ‘Epstein’ın cinsel istismar ve fuhuş operasyonunu yürütebilmek için kullandığı banka’ olduğunu iddia etnişti. Davacı iddianamesinde, “Epstein’den milyonlarca dolar kazanacağını bilen Deutsche Bank, maddeyi takip etmektense kârı seçti, fuhuş operasyonunu kolaylaştırmayı seçti” dedi.

Davacı ayrıyeten ‘Deutsche Bank’ın çok sayıda genç bayana yapılan ödemeler ve büyük ölçüde nakit para çekme dahil kuşku uyandıracak bir sürü ipucunu görmezden geldiğini sav etmişti

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu