GüncelGündem

Kadın şube müdüründen mühendise taciz: Çok fazla cinsel tecrübem var, senden etkileniyorum

Paylaş:

Ziraat mühendisi Ç.D., Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde misyon yapmaya başladıktan sonra, Eylül 2020’de bayan şube müdürü H.C. tarafından ‘Cinsel hayatın nasıl gidiyor’, ‘Beni nasıl buluyorsun’, ‘Çok fazla cinsel deneyimim var, senden etkileniyorum’ diyerek kelamlı ve fiziki tacize maruz kaldığını belirtip, kurum amirlerine şikayette bulundu.

ARALARINDAKİ KONUŞMAYI KAYDETTİ

Ç.D. uğradığı tacizi ispatlayabilmek için, şube müdürünün odasına çağrıldığı vakit yapılan görüşmeleri de kaydetti. Ç.D.?nin olayı kurum amirlerine şikayet etmesinin üzerine tahlil bulunacağı kelamıyla 3 aylığına öteki bir şubede görevlendirildi. 3 ay sonra tacize uğradığı şubeye dönen Ç.D., tahlil bulunmaması üzerine cürüm duyurusunda bulundu. Ç.D. daha sonra uzak bir ilçede görevlendirildi.

KADIN ŞUBE MÜDÜRÜ SAVLARI REDDETTİ

Mühendisin şikayeti üzerine savcılık tarafından düzenlenen iddianamede H.C., için cinsel taciz cürmünden 5 yıl 3 aya kadar mahpus cezası talep edildi. Mersin 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nce davanın birinci duruşmasına katılan sanık H.C. savunmasında savları kabul etmeyerek şunları söyledi: “Müştekiyle arkadaş olarak yakınlaşmamız oldu. Birebir konutta bulunduk, birlikte bulunduğumuz mühlet zarfında müştekiye karşı cinsel rastgele bir harekette bulunmadım. Kendisine makam odasında müştekiye cinsel ve özel hayatı ile alakalı sorular sormadım, bu biçimde konuşmalarımız olmadı. Özel hayatı ile ilgili olan çocukluğundan bu yana olan hayatını müşteki bana anlatıyordu, cinsel birliktelik teklifim olmadı, cinsel içerikli sohbetim olmadı, müşteki 1 yıl boyunca kendisine cinsel tacizde bulunduğumu söylüyor, her odama girdiğinde ses kaydını aldığını söylüyor lakin elinde 1 tane ses kaydı vardır, konuşma kaydındaki ses benimdir, ses kaydını kesip biçmiştir. Benim bu ses kaydım cinsel hedefli değildir, ben hayalimde cinsel tacize uğrayan bir bayanı anlatmıştım. Müştekinin olaydan evvel şubeden gitme konusunu da bir üst müdürüme bildirdim. Kendisini işini yapması konusunda uyardım, vilayet müdürüne bu mevzuyu kelamlı bir biçimde bildirdim. ‘Başka yerlerde memurlar yolunu buluyor, rapor alırım gelmem’ diyordu, gitmediği misyonlara ismini yazıyordu, oturup kendisine çalışma manasında bana hayal kırıklığını anlattım, becayiş talebinde bulunacağını söyledi. Ben de durumu vilayet müdürüne bildirdim.”

“PSİKOLOJİM BOZULDU”

Yaşadıklarını anlatan mühendis Ç.D., maruz kaldığı taciz nedeniyle ruhsal olarak sıkıntı günler geçirdiğini söyledi. Ç.D., “Kurumda misyona başladıktan sonra şube müdürüm H.C.’nin kelamlı ve fiziki tacizlerine maruz kaldım. Tacizleri giderek artmaya başlayınca kurum amirlerine şikayette bulundum. Sorunu çözeceklerini söyleyerek birinci olarak beni 3 aylığına diğer bir şubede görevlendirdiler. 3 ay bekledikten sonra tacize maruz kaldığım şubeye dönünce hiçbir şeyin çözülmediğini gördüm. Bu ortada şube müdürünün tacizleri ve ruhsal baskısı da devam etti. Tahlil bulunmaması üzerine savcılığa giderek cürüm duyurusunda bulundum” dedi.

“AYLARDIR MİSYON YERİME DÖNMEYİ BEKLİYORUM”

Davanın birinci duruşması eksiklerin giderilmesi için ertelenirken, Ç.D. müdürü hakkındaki şikayeti üzerine bir defa daha süreksiz görevlendirme ile öbür bir yere gönderildiğini ileri sürdü. Mersin’in en uzak ilçesinde gönderildiğini anlatan Ç.D., vazifesine geri dönmek istediğini belirterek, “Şikayetçi olunca bu sefer beni Mersin’de en uzak bir ilçeye verdiler. Karara itiraz ettim ancak kabul edilmedi. Bunun üzerine müdürler hakkında kabahat duyurusunda bulundum. Zira mağdur olan bendim lakin bir kere daha mağdur edildim. Bu sefer de merkezde öteki bir ilçede görevlendirdiler. Şube müdürü 2021 Ocak ayında tayin isteyip gittiği halde ben hala öbür yerlerde çalışmaya devam ediyorum. Çalıştığım kurumda asıl misyon yerine gitmemde bir sakınca olmadığı halde hala dönemedim. Bir an evvel asıl vazife yerime dönerek işimi yapmak istiyorum” formunda konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu