Kadıoğlu’nun İstifasına AKP’den İlk Açıklama:Tartışılan Bir Konu Yok,Kendisi İstifa Etti

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlunun istifasının ardından ilk açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker’den geldi. Eker açıklamada “Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti. Yerine biri seçilir hizmet akışı devam eder” dedi.

2004 yılından beri Esenyurt Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Necmi Kadıoğlu flaş bir kararla görevini bıraktı. Esenyurt Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu kendi isteğiyle görevinden istifa etti” denildi. Kadıoğlu istifasında sağlık sorunlarını gerekçe gösterdi.

SAĞLIK SORUNLARI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevine seçilip yaklaşık 13 yıl 8,5 aydır görevini aralıksız yürüten belediye başkanımız sayın Necmi Kadıoğlu bugün itibariyle kendi isteğiyle görevinden istifa etmiş, buna ilişkin yazılı talebini valilik makamına iletmiştir. Sayın belediye başkanımız son 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi görmektedir. Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısı ile böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın belediye başkanımız seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz”

Necmi Kadıoğlu’nun ismi kamuoyunun gündemine hep sansasyonel tartışmaların içinde gelmişti. Kadıoğlu’nun geçtiğimiz yıl sarf ettiği “1923’te darbe yapıp Cumhuriyeti kurdular” sözleri uzun süre gündemi meşgul etmişti. Kadıoğlu’nun ismi ayrıca dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yargılandığı, AKBİL davasına ‘kilit isim’ olarak girmişti.

Kadıoğlu’nun istifasına ilişkin ilk değerlendirme AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdir Eker’den geldi. Eker katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada  “Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi istifa etti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Esenyurt Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi.Yerine biri seçilir hizmet akışı devam eder” dedi.

Jurnalci.com

ilgili haberler