AktüelGüncelGündemMagazinTürkiye

Kadir İnanır’ın Sağlığı Hakkında Son Açıklama

Paylaş:

Beyninde pıhtı atması sonucu yoğun bakıma alınan Kadir İnanır‘dan iyi haber geldi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi tarafından yapılan açıklamaya göre İnanır uyandırıldı ve bilincinin açık olduğu bildirildi.

Muğla Ortaca’da yaşayan Kadir İnanır aniden fenalaşması sonucu 20 Kasım Cumartesi günü Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.  Önceki akşam klinik seyrinde sapma gözlenmesi üzerine ameliyat olan İnanır’dan iyi haber geldi. Hastane tarafından yapılan açıklamaya göre İnanır’ın uyandırıldığı ve bilincinin açık olduğu bildirildi. Dün basın açıklamasında bulunan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan ünlü oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğunu ve felç riskinin olmadığını açıklamıştı.

72 yaşındaki Kadir İnanır’ın sağlık durumu iyiye gidiyor. İnanır, klinik seyrinde bir sapma gözlenmesi üzerine dün akşam üzeri ameliyata alınmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan İnanır’ın tedbir amaçlı uyandırıldığı öğrenildi. Uyandırılan İnanır’ın bilincinin açık olduğu ve solunum cihazına bağlı olduğu edinilen bilgiler arasında. İnanır’ın tedbir amaçlı bir süre daha yoğun bakım ünitesinde tutulacağı belirtildi.

İnanır’ın hayat arkadaşı Jülide Kural yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi Kadir İnanır Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisine devam etmektedir. Hastalığın seyrinde yeni bir durumun gelişmesiyle, 21 Kasım Pazar günü gerçekleşen başarılı bir operasyonun ardından, rutin kontrollerin yapılabilmesi için yoğun bakım ünitesine alınmıştır. Ameliyat sonrası sağlık durumunda olumsuz herhangi bir durum saptanmamıştır. Çok sevdiği halkının, onun yanında olduğunu kalbinden hissettiğine eminim. Zor bir durum ama Kadir İnanır hepinizin bildiği gibi bütün zorlukları aşacak güçte ve cesarettedir. Her zaman söylediği gibi bu ülkeye mutlaka büyük “BARIŞ” gelecek ve o günün sevincini hepimiz birlikte yaşayacağız. Saygılarımla” sözlerine yer verdi.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu