Yaşam

Kafkas Cinsi Arılarına ‘Normal Değerin Altında’ Dediler… Arılarının Yeniden İncelenmesini İstiyor

Paylaş:

Ardanuç Sakarya köyünde arıcılık yapan Mahmut Atabay, arılarının Kafkas ırkı olduğuna dair elinde belge olmasına karşın il dışına çıkarılmak istendiğini belirterek tepki gösterdi.

Atabay, şunları söyledi:

“2023 yılında Ardahan Hanak Sazlı Çayır bölgesinde bizim tanımadığımız birisi tarafından arılarımıza saldırı düzenleniyor. Ben yetkili kurumlara gidip suç duyurusunda bulundum ve Tarım İl Müdürlüğü’nden bilirkişi istedim. Gelen arkadaşlar sanki bizim arılarımıza saldırı olmamış gibi sadece arının ırkıyla ilgili bir işlem yapıldı.

Gen Merkezi’nden gelen raporda ince bir şekilde yazmışlar ve ‘arının normal değerlerinin altında olduğunu ve 2 milim arının poposunun ince olduğunu ve diğer değerlerin normal olduğunu’ yazmışlar. Ancak arılar yaşlandığı zaman esneme payları da değişebilir. Bu rapora istinaden bizim oradan çekilmemiz istendi ve bu rapor 3 gün içerisinde düzenlenerek bana tebliğ edildi. Ben de arılarımı Ardanuç’a getirdim. Ben sulh ceza mahkemesine giderek bilirkişi istedim ve arılarımın Ardahan Gen Merkezi dışında herhangi bir yerde incelenmesini istedim.”

“GEN MERKEZİNDE ARILARIMIN IRKININ İNCELENMESİNİ İSTİYORUM”

Arılarının yeniden incelenmesini istediğini belirten Atabay, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Benim talebim bahsettiğim gibi arılarımın başka bir gen merkezinde ve gerekiyorsa, adli tıp merkezinde incelenmesini istiyorum ve ben bunu istedim zaten. Bu talebim mahkemedeki dilekçemde de mevcut. Ben aynı zamanda şunu da sormak istiyorum, ben bugüne kadar gerekli sevklerim almışım buradan Ardahan’a gittim ve Ardahan’dan tekrar Ardanuç’a geldim ve bütün bu evrakları da yetkili kurum olan tarım ilçe müdürlüklerinden verildi. Aynı zamanda Kafkas ırkı olduğunu da söyleyen yine yetkili makamlar yani tarım il ve ilçe müdürlükleridir. Ben sevkimi alıyorum Ardahan’da konaklıyorum zamanı geldiğinde de Ardanuç’a geliyorum ve bütün bunları açıkçası anlayamıyorum. Çünkü buradan çıkan sonuç açıkçası yetkililerin görev yapmadığı ortaya çıkıyor. Ben bunu yetkili yerlerle de konuştum ve 6 aydan evvel çıkmayacak olan rapor ne hikmetse bana 3 günde verildi. İnanıyorum ki adalet bir gün yerini bulacak.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu