GüncelGündem

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’ndan Ebubekir Şahin Kararı

Paylaş:

Kamu Görevlileri Etik Kurulu, Şahin’in RTÜK ile iş ilişkisi bulunan TÜRKSAT’ta bir süre yönetim kurulu üyeliği yapmasının ‘çıkar çatışmasından kaçınma’ ilkesine aykırı olduğuna karar verdi.

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, RTÜK üyesi olduğu 2019 yılında Ebubekir Şahin’in RTÜK’ün yanısıra TÜRKSAT’ta görev almasının yasaya ve etik ilkelere aykırı olduğunu savunmuş; yargıya ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na başvurmuştu.

KGEK, Şahin’in etik ilkelere uygun olduğu kararı verince Bildirici, bu kararın iptali için konuyu yargıya götürmüş; Ankara 3. İdare Mahkemesi de etik ihlal olduğu sonucuna vararak Şahin’in aleyhine iptal kararı vermişti.

Bu gelişmenin ardından Bildirici’nin şikayetini yeniden görüşen KGEK, ilk kararını iptal etti.

KGEK’nun, 13 Temmuz 2023 tarihinde oybirliği ile aldığı yeni kararın sonuç kısmı aynen şöyle:

“Ankara 3. İdare Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in başkanlığı yaptığı RTÜK’ün iş ilişkisi ve dolayısı ile çıkar çatışması bulunan TÜRKSAT AŞ’de Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmak sureti ile Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 13. Maddesinde yer alan ‘Çıkar çatışmasından kaçınma’ ilkesine aykırı davrandığına, kararın başvurana ve şikayet edilen kamu görevlisine tebliğine oybirliği ile karar verildi.”

“ÜYELİĞİ DÜŞÜRÜLMELİ”

KGEK’nun kararını değerlendiren Faruk Bildirici, mahkemenin ardından Kurul’un böyle bir karar vermesinin önemli olduğunu belirterek, “Böylece RTÜK üyeliğim sırasındaki itirazlarımın haklılığı kanıtlanmış oldu” dedi.

Hukuka ve kamu görevlileri etik ilkelerine aykırı davrandığı kesinleşen Ebubekir Şahin’in RTÜK’ten istifa etmesi ya da üyeliğinin düşürülmesi gerektiğini savunan Bildirici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ebubekir Şahin’in bana olan kızgınlığının sebebi, asıl olarak TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğine itiraz etmemdi. İtirazlarımdan vazgeçmeyip, konuyu yargıya ve KGEK’a götürdüğüm için buna tepki olarak RTÜK’teki iktidar kontenjanı çoğunluğuyla üyeliğimi düşürmüşlerdi. Şimdi bana yapılan haksızlık da bu kararlarla tescil edilmiş oluyor. Hukuk mücadelem devam ediyor, sonuna kadar da devam edecek. Şahin, keyfi ve kuralsız icraatının faturasını mutlaka ödeyecek.”

Bildirici’nin RTÜK üyeliğine 31 Ekim 2019 tarihinde son verilmesinin ardından Ebubekir Şahin de tepkilere dayanamayarak 5 Kasım 2019’da TÜRKSAT yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Ayrıca Bildirici hem RTÜK üyeliğinden atılması hem de Şahin’in TÜRKSAT yönetim kurulu üyeliğini yargıya götürmüştü.

Şahin ile ilgili dava İdare Mahkemesi’nde, Bildirici’nin üyeliği hakkındaki dava da Danıştay’da devam ediyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu