GüncelGündem

Kapanan yaralarla değil kanayan yaralarla uğraşalım

Paylaş:

SÖZCÜ’yü ziyaret eden Meral Akşener, gündemdeki hususlara dair kıymetli açıklamalar yaptı. CHP’nin başörtüsü teklifini ve AKP’nin Anayasa atağını kıymetlendiren Akşener, “Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı gerçek bulmuyorum. Türkiye’nin çok acil tahlil bekleyen sıkıntıları var” dedi.

Özlem GÜVEMLİ

Batuhan SERİM

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, UYGUN Parti Milletvekili ve Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray ve ÂLÂ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu ile birlikte SÖZCÜ Gazetesi’nin İstanbul’daki merkezini ziyaret etti. Akşener ve beraberindeki heyeti Genel Yayın Direktörümüz Metin Yılmaz, müellifimiz Uğur Dündar, SÖZCÜ avukatı İsmail Yılmaz, Reklam Küme Liderimiz Funda Tuncer Sıdalı ağırladı. Akşener ziyareti sırasında gündeme ait değerli açıklamalar yaptı.

CHP’NİN BAŞÖRTÜSÜ ÇIKIŞI

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüne yasal garanti getirilmesi teklifi üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasal düzenleme daveti yapmasıyla başlayan tartışmayı pahalandıran Akşener “Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı hakikat bulmadığımı tabir etmek isterim” tabirini kullandı. Türkiye’de çok fazla kanayan yana bulunduğuna dikkat çeken Akşener, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Derin yoksulluk içindeki konutları geziyorum. Bir kapağı yamuk buzdolabını açtığımda içinde hiçbir öteki besinin yer almadığı, mercimek çorbaları görüyorum. Yağ bile yok. 3.5 yaşında kucağınıza aldığınızda kemikleri sayılan kız ya da erkek çocukları görüyorum. Rutubet hasebiyle astım olmuş çocuklar görüyorum. 15’inden sonra da obez olmuş kız ve erkek çocuklar görüyorum.”

“Bir bayanın başını örterek ya da açarak gezmesi insan hakkıdır” diyen Akşener, bununla ilgili bir sorunları bulunmadığını vurguladı. Akşener, “Başörtüsüne dair geçmişte yaşananlar yanlıştı. O yanlışlığı da bağıra bağıra söz edenlerden birisiyim. Lakin o bahsin artık sorun olmaması, gündemimizden çıkması kelam konusu. Hatta başörtüsüyle Meclis’e girecek olan bayan milletvekilleriyle ilgili görüşmeyi Sayın Cemil Çiçek’in isteğiyle ben yönettim. Sayın Kılıçdaroğlu genel liderdi. Kendisiyle de konuşarak hiçbir soruna, incitmeye sebep vermeden yönettik ve o iş de bitti… Temel prensip olarak elbette hakkın hukukun yanındayız. Biz besine erişim üzere kanayan yaraları konuşmak durumundayız.”

Türkiye’nin acil tahlil bekleyen sıkıntıları bulunduğuna dikkat çeken Akşener şu tekliflerde bulundu:

GEÇİŞ FİYATLARI SIFIRLANSIN

“Gittiğim her yerde görüyorum ki, vatandaşımız bilhassa besin enflasyonu altında eziliyor. Acil adımlar atılabilecekse, bu hususta atılmalı. Besin fiyatları, Tarım Kredi Kooperatifinin market raflarından düşürülmez. Gelin bir adım atın, besindeki maliyetleri nakliyeden başlayarak indirin. Bakın, zerzevat meyveden ete, bakliyattan paket eserlere, Türkiye’nin dört bir yanında kamyoncu esnafımız, nakliye firmaları taşıma yapıyor. Çabucak çabucak tamamı da fiyatlı otoyol kullanıyor. Hele İstanbul üzere bir metropolde, yani 16 milyon vatandaşımızın besinini taşıyan anaçlara, yeni otoyol ve yeni köprü zarurî. Bu neye sebep oluyor, 150 km. fazla yol yaptıkları için yakıt masrafı katlanıyor. Bunun yanında yüksek geçiş fiyatları ödeniyor. Nakliyeci bu yükü kendi fiyatına, toptancıdan perakendeciye kadar esnaf da fiyatlara yansıtıyor. Buradan davet yapıyorum; gelin, kapanan yaralarla değil kanayan yaralarla uğraşın bu maliyeti düşürün, besin fiyatları da düşsün. Devlete ilişkin otoyollarda yetki iktidarda. Besin taşıyan tüm araçların geçiş fiyatını 1 yıllığına sıfırlayın. Besin taşıyan araçlar, bir yıl boyunca fiyatlı otoyol ve köprüleri fiyatsız kullansın. Emin olun, nakliye maliyetlerindeki düşüş, besin fiyatlarına da önemli halde yansır.”

MARTTA GÜBRE ATILMADI

Geçtiğimiz mart ayında çiftinin gübre atamadığını kaydeden “Buna karşılık 76 milyar TL kur muhafazalı mevduata ödendi. Ankara’daki Ankapark’a 14 milyar lira ödendi. 24 milyar TL de Türk Telekom üzerinden Haririlerin cebine ödendi. Bu para ile gübreyi bir kereliğine fiyatsız verebilirdik. Gençlerin KYK borçlarının tümden silebilirdik. Ve bir yıl boyunca sabah ve öğle yemeklerini devlet okullarında okuyan lise son sınıfa kadar olan öğrencilerimize bunu fiyatsız verebilirdik. Buradan yürümenin Türkiye’ye büyük yarar sağlayacağını düşünüyorum. İnsanların haklarına yönelik hürmetimiz sonsuz. O kişisel hakların yanında, yöresinde gerisindeyiz.

Seçimi vaktinden bir ay öne alabilirler

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olabilmesi için seçimin erkene alınmasına dair tartışmalarla ilgili de açıklamalarda bulundu:

■ Muhtemelen bir ay farkla erken seçim kararı alınacak üzere görünüyor. O denli bir durumda arkadaşlarla konuşacağız. Ben milletvekili değilim. Bütün kararları arkadaşlarım, milletvekilleriyle tartışıyoruz.
■ Lakin ortada daha vahim bir durum var. Günlük, küçücük işlerle meşgul oluyoruz. Söylemeye çalıştığım şey şu: AK Partililer için söylüyorum bunu. Dün 28 Şubat’ın eseri olarak pek çok yanlışlığın sonucunda bu arkadaşlarımız işbaşına geldi. O eserler nedeniyle dişlerini sıka sıka bir sistem oluşturdular. Artık biz parlamenter sistem dediğimiz vakit; bu işte öğrendik ki istikrar ve denetleme sistemleri çok değerliymiş. Öğrendik ki bunların hiçbiri olmayınca gayrı ciddilik had safhadaymış. Buradaki öznenin ne olması gerekirdi? İnsan.
■ Artık bu sistemin içerisinde, seçimden seçime insan var. Sonrasında herkes gidiyor. Birebir ucube sistem üzerinden rekabet ettiğiniz vakit nefret alanının içine her gün birileri ekleniyor. 3’üncü defa seçilir mi, seçilmez mi sorularının çok ötesinde bir sorun. Bunu da AK Partililerin düşünmesi gerek. Tayyip Erdoğan’ı en çok sevenlerin tam bilakis oy kullanması gerekiyor. Alt taraf 5 sene… Lakin bu Türkiye’ye neler kaybettirecek?

GENEL YAYIN DİREKTÖRÜMÜZ METİN YILMAZ AĞIRLADI Ekibiyle birlikte SÖZCÜ Gazetesi’nin İstanbul’daki merkezini ziyaret eden YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener kıymetli açıklamalar yaptı…

Bu yasanın arızalarını anlatacağız

Meral Akşener, ziyareti sırasında AKP ve MHP tarafından hazırlanan ve Meclis Genel Heyeti’nde görüşmeleri süren Sansür Maddesi’ne ait de değerlendirmede bulundu. “Bu yasanın arızalarını kamuoyuyla her platformda paylaşacağız” sözünü kullanan Akşener, kelamlarına şöyle devam etti:

SÖZCÜ’yü ziyaret eden Akşener, çıkışta gençlerle sohbet etti.

“BU SEÇİM, SON SEÇİM…”

“Nefes alamayan bir Türkiye’yle karşı karşıyayız. Bu seçim, son seçim. Bu son seçim derken Türkiye öldü, bitti, gitti manasında söylemiyorum. Parlamenter sistemi konuştuğumuz son seçim. Hasebiyle bu seçimi kazanmak için iktidarda bulunanlar her türlü manivelayı, her türlü mekanizmayı, her türlü aparatı kullanacaklar. Münasebetiyle buna şaşırıyor muyuz? Hayır şaşırmıyoruz. Bize düşen nedir? Bu hareketleri, bu aparatları, bu düzenekleri etkisiz hale getirmek. Bunun yolu nedir? Vatandaşı, milletimizi bu bahiste daima uyarmak ve onu bilgilendirmek bu mevzuda oy kullanarak tavır almasını sağlamak.”

Sigarayı bıraktı 13 kilo zayıfladı

İYİ Parti başkanı Akşener, SÖZCÜ’yü ziyaretinde ağır siyasi faaliyetlerinin ortasında beslenmesine ve sıhhatine nasıl dikkat ettiği tarafındaki bir soruya da cevap verdi. Bir müddettir yurt seyahatlerinde ikram edilen yöresel yemekleri “Diyet yapıyorum” diyerek reddetmek zorunda kalan Akşener, 13 kilo verip 81 kilodan 68 kiloya düştüğünü vurguladı.

Şeyda Coşkun

Yoğun çalışmaları sırasında dahi diyet programına harfiyen uyduğunu kaydeden Meral Akşener, diyetisyen Şeyda Coşkun’un Instagram üzerinden kendisini adım adım takip ettiğini ve yönlendirdiğini anlattı. Akşener hayatındaki bir öteki değerli değişikliğin de sigarayı bırakması olduğunu vurguladı. Günde 2.5 paket tükettiği sigaraya veda ettiğini belirtti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu