Karamollaoğlu: Bu zihniyetle ekonomi yine düzelmez

Karamollaoğlu: Bu zihniyetle ekonomi yine düzelmez
Karamollaoğlu: Bu zihniyetle ekonomi yine düzelmez
Paylaş:

Karamollaoğlu: Bu zihniyetle ekonomi yine düzelmez

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Sakarya il kongresinde konuştu.

“Ülkemiz suni bir şekilde gerilimli bir havaya doğru sürüklenmeye çalışılıyor” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

* Halbuki bütün meselelerimizi huzur içinde, bir masa etrafında gerektiğinde toplanarak müzakere etme fırsatımız, imkanımız var. Birbirimizi inciterek, birbirimize karşı çok ağır ifadeler kullanarak Türkiye’yi nereye götürmeyi arzu ediyoruz?

* Demokrasi demek; insan haklarına saygı demek, hürriyetlerin korunması demek, fikirlerin rahatlıkla ifade edilebilmesi demek. Anayasa, yasalar aslında bunu teminat altına alırlar. Bunun teminat altına alınmasını da sağlayacak olan yönetimlerdir.

Türkiye’nin birçok problemle karşı karşıya olduğunu belirten Karamollaoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

* Ekonomide çok ama çok ciddi sıkıntılarımız var. Bu memlekette adalete güven sarsıldı. Birtakım görevliler adeta hükümeti memnun edebilmek için karar alma yarışına girebiliyorlar. Adalet olmadan huzur olmaz. Adalet olmadan bir memlekette teşebbüs de olmaz.

* Herkes kendisini güvende hissetmeli ki bu ülkede verimli çalışmalar yapılabilsin. Bundan dolayıdır ki ülkemiz hakikaten anlaşılmayan bir gerginliğin içine itildi adeta, sürüklendi. Bunun neticesi sadece ekonomide hissedilmiyor.

* Biz bunun etkisini adalet mekanizmasının çalışmasında, iç güvenliğin tesisinde, dış politikada, eğitimde, sağlıkta, her yerde görüyoruz.

Polemik konusu olan meselelere fazla zaman ayırmayı doğru bulmadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Bunun için böyle bir konu mu çıktı gündeme şimdi: Emekli 104 tane Amiral, emekli, muvazzaf değil, elbisesini çıkarmış, emekli olmuş, Türkiye’nin gidişatıyla ilgili bir deklarasyon yayınlamışlar. ‘Vay siz ihtilal çağrısında bulunuyorsunuz…’ Belki akıllarından geçiyor mudur? Bilmem.

* Ama bunu yapmak için o amirallerin bir kısmını nasıl mahkemeye götürdüyseniz, gözaltına aldıysanız şu anda, mahkemeye de verin. Onların eğer varsa bir cezası, mahkeme vasıtasıyla o cezayı verirsiniz. Mahkeme ceza verir; iktidarlar değil, Meclis değil, Cumhurbaşkanı veya Meclis Başkanı değil.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

* Adının içinde emekli de olsa amiral olması her zaman kafalarda bir tereddüt meydana getirir. İhtilallerden, darbelerden, muhtıralardan en çok zarar biz olduk.

* Kimse bize çıkıp da şimdi, ‘siz bunlara destek veriyorsunuz’ diyemez. Biraz insafa ihtiyaç var yahu. Dilin kemiği yoktur ama bu kadar da çarpık ifadeler kullanamaz.

Hükümetin ekonomi politikalarını sert sözlerle eleştiren Karamollaoğlu şu ifadelere yer verdi:

* Ekonomik model olarak bugün uyguladıkları ekonomik modeli benimsediler. 90 yıldır kurulan ne kadar tesis varsa hepsini sattılar, büyük bir kısmını da yıktılar.

* Şimdi soruyorlar, ‘ekonomi niye kötü? Biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ama bir türlü düzelmiyor.’ Düzelmez arkadaş. Kafa yapın düzelmeden ekonomi düzelmez. Sen dört kere, beş kere değil; 50 kere Merkez Bankası Başkanı’nı değiştirsen yine düzelmez. Zihniyet değişecek zihniyet.

* Sen ekonomide adil bir düzen istiyor musun önce? Çalışanın, emekçinin, gayret gösterenin, mağdurun, esnafın yanında mısın? Çiftçinin destekçisi misin?

* Sanayiciye en büyük desteği vermen icap eder; nerede bu sanayiciler, niye yatırım yapmıyorlar şimdi Türkiye’de? Mağdur olan emeklilere ne yapıyorsunuz? Neden insanlar birikimlerini yastık altından çıkarmıyor? Çünkü siz bir güven ortamı oluşturamadınız. Sizinle birisi çatıştığı zaman adamın iflahını kesmeyi, onu ezmeyi görev olarak addediyorsunuz. Olmaz.

Manganez Dioksit DMR 85

DMR85 Mangan dioksit, MnO2 kimyasal formülüne sahip, kahverengi-siyah renkli inorganik bir bileşiktir. Bu siyah-kahverengi katı doğal olarak manganın temel cevheri ve mangan yumrularının bir komponenti olan mineral pirolusitten kaynaklanmaktadır.

DMR85 MnO2′ in ana kullanımı alkalin pil ve çinko-karbon pil gibi kuru hücreli piller içindir. MnO2 ayrıca bir renk maddesi olarak ve potasyum permanganat gibi diğer mangan içerikli bileşiklerin öncüsü olarak kullanılır.

Organik proseslerde, örnek olarak allilik alkollerin yükseltgenmesi için bir aktive edici olarak görev yapar.

Doğada çıkan doğal mangan dioksit, önemli oranda mangan oksit ve safsızlık içerir. Ancak sınırlı miktarda ki tortu, aküler için yeterli saflığa sahip γ modifikasyonunu verir.

Pil ve ferrit imalatı çok yüksek saflıkta mangan dioksit içermektedir. Piller “elektrolitik manganez dioksit” gerektirirken ferritler “kimyasal mangan dioksit” gerektirir.

Mangan dioksit, kimya alanında özellikle redox (indirgenme-yükseltgenme) reaksiyonlarında kullanılmaktadır.

Buna örnek olarak :

KOH ve MnO karışımının ısıtılması:

2 MnO2 + 4 KOH + O2 → 2 K2MnO4 + 2 H2O

Potasyum manganat, yaygın bir yükseltgen olan potasyum permanganatın da öncüsüdür.

Kimya sektöründe indirgeme-yükseltgeme (redoks) tepkimeleride kullanılmaktadır.Ayrıca elektrolit manganez üretiminde de kullanılmaktadır.

Porselen imalatı ve dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Boya sektöründe vernikler ve renkli maddelerde kurutma maddesi olarak yardımcı olmaktadır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş: