Karamollaoğlu’ndan ‘Abdullah Gül’ açıklaması..”kimseyi elimine etme hakkımız yok”

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için AKP ve MHP’nin ittifak çalışmalarına Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) destek çıkmasının ardından sözler Saadet Partisi’ne çevrildi.

Kendilerine ittifakla ilgili bir teklif gelmediğini söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Şu anda üzerinde durduğumuz en önemli konu ittifak değil” dedi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığına ilişkin de konuşan Karamollaoğlu, “Tamamen devre dışıdır’ diyemeyiz ama ‘adayımız’ da diyemeyiz. Abdullah Bey’i incitecek bir söz de kullanmayız. Bizim perspektifimiz biraz daha geniş. Herkesle bir araya gelme imkanımız var. Şu anda kimseyi elimine etme hakkımız yok” diye konuştu.

Hürriyet’ten İpek Özbey’e konuşanKaramollaoğlu;

“Yeri geldiğinde herkesle görüşebiliriz. Bizim şu anda üzerinde durduğumuz en önemli konu ittifak değil. İnsanlar fikirlerini rahatça söyleyemiyorlar. Tansiyonun düşmesi, insanların fikirlerini ortaya koymalarıyla mümkün, yoksa düşmez. Kutuplaşma bize zarar verir. Geçici olarak birilerine fayda sağlıyormuş gibi görünse de uzun vadede zarar verir. Adalet önemlidir. Bu görüşlerimizi dile getirdik. Referandumdan beri çok net olarak söyledim. Biz bir aday çıkaracağız.(cnntürk)

Jurnalci.com