Ekonomi

karanfilonline.com, Türkiye ve Libya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Karanfil Group'un güncel yatırımı karanfilonline.com Türkiye ve Libya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeye odaklanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, karanfilonline.com, sahip olduğu işletmeden işletmeye (B2B) ve işletmeden tüketiciye (B2C) altyapısı sayesinde Türkiye ile Libya arasındaki ticaret hacmini artırmayı hedefliyor. Böylelikle platform, Türk üretici ve ihracatçıların Libya’ya açılarak Türk iş dünyasının güvenilirliğini ve kalitesini yurt dışında temsil etme hatta güçlendirme fırsatı bulacak.

karanfilonline.com'un kullanıcı dostu arayüzü, kolay gezinme özellikleri ve güvenilir alışveriş deneyimi sunma misyonu, müşterilere istedikleri ürünleri kolayca bulma ve hızlı bir şekilde satın alma işlemini tamamlama imkanı sağlıyor.

Platform, güvenilir satıcılarla iş birliği yaparak kaliteli ürünleri müşterilere sunarken, ürün açıklamaları, fotoğrafları ve müşteri yorumlarıyla da detaylı bilgi sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, güvenli ödeme seçenekleriyle alışverişi güvence altına alırken müşteri memnuniyetini de hızlı lojistik ve kargo seçenekleriyle ön planda tutuyor.

Gelecekte Tunus, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Cezayir, Fildişi Sahili ve Afrika ülkelerinde de faaliyet göstermeyi hedefleyen platform, başta Kuzey Afrika ülkeleri olmak üzere geniş ölçekte potansiyel sunuyor.

– “Afrika'daki ikinci büyük ihracat pazar”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil, Libya'nın Afrika'nın önemli ihracat pazarlarından biri olduğuna dikkati çekerek en güncel yatırımlarından biri olan karanfilonline.com'un, Afrika kıtasında derin tarihi bağları olan Libya ile ticari ilişkilere yeni bir soluk katacağını vurguladı.

Sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle uygun ve güvenilir çevrim içi alışveriş platformu girişiminin Türk üretici ve ihracatçılarına yeni bir alan açacağını belirten Karanfil, “Dolayısıyla Türk ürünlerini Libya pazarıyla buluşturulmasına da imkan sağlayacaktır.” dedi.

Murtaza Karanfil, Libya'nın Afrika'daki ikinci büyük ihracat pazarı olduğunu belirterek, “Ülkenin hinterlandı Türk iş insanları için önemli fırsatlar sunuyor ve Libya'yı bölgede Mısırdan sonra Türkiye'nin ikinci en büyük ihracat yaptığı ülke konumuna getiriyor. Libya'da doğru adımların atılması halinde ihracat hacmi 10 milyar dolar seviyelerine çıkabilir. Toplam ticaret hacmimiz ise 15 milyar dolar seviyelerine çıkabilir.”

Karanfil, karanfilonline.com ile birlikte sadece Türkiye ile Libya arasındaki ticaretin değil, aynı zamanda Kuzey Afrika ülkeleriyle iş birliğini genişleterek büyüme hedeflerine odaklanıldığını ifade etti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu