Bilim - Teknoloji

Karne hediyesi pahalıya gelecek

Paylaş:

Aileler bir taraftan çocuklarının getireceği karneleri büyük bir heyecanla bekliyor bir yandan da onlara verecekleri karne hediyelerini düşünüyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor.

Bu yıl çocuğuna son model teknolojik bir cihaz almak isteyen ailelerin gözden çıkarması gereken para miktarı ise en az 500 liradan başlıyor ve 130 bin liraya kadar çıkıyor. Döviz kurundaki artış da teknolojik cihazların fiyatlarını her geçen gün artırıyor. Çocuğuna en basitinden bir kulaklık almak isteyen anne babalar 500 TL, ileri seviye bir oyuncu bilgisayarı almak isteyen aileler 130 bin TL, akıllı telefon almak isteyenler de 10 bin TL ile 76 bin TL’yi gözden çıkartmak zorunda.

KAMPANYALAR ARTTI

Çocuklar için tasarlanmış giyilebilir cihazlardan kulak üstü kulaklıklara, taşınabilir hoparlörlere kadar pek çok hediye seçeneği bulunuyor. Birçok e-ticaret sitesi ve teknoloji markası da karne hediyesi için indirimler ve farklı ödeme seçeneklerinin olduğu kampanyalara başladı. Hepsiburada, Teknosa, MediaMarkt, Trendyol, Turkcell, Vodafone, Türk Telekom karne gününe özel kampanyalar yapmaya başladı. Turkcell mağazalarında ve Pasaj’da karne gününe özel fırsatlar başladı.

16 Haziran’a kadar sürecek karne günü kampanyasında PC’ler, tabletler, oyuncu aksesuvarları, dijital oyun kodları, scooterlar, drone’lar, akıllı saatler için özel ödeme seçenekleri var. Monster Notebook’ta karne kampanyası kapsamında bazı ürünlere yüzde 5 ile 25 arasında indirim var.

76 BİN LİRAYA AKILLI TELEFON

Yaz tatiline girecek öğrenciler için alınabilecek bazı teknolojik hediye seçenekleri şöyle:

Elektrikli scooter: Piyasadaki en uygun elektrikli scooter fiyatları ortalama 4 bin TL civarında. Markaya ve teknik özelliklere göre 86 bin liraya kadar cihazlar var.

Akıllı Telefon: Hızla değişen cep telefonu modellerine yetişmek oldukça hızlı takip etmeyi gerektiriyor. Cep telefonunda pazarın hâkim markaları Samsung ve Apple. Orta seviye bir akıllı telefon almak için 15 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Fiyat 76 bin liraya kadar çıkıyor.

Oyuncu bilgisayarı ve Notebook: Pazarda Monster’dan Dragos’a, LG’ye, Lenovo’dan Casper’e, Intel’den Samsung’a, Acer’den Go Gamer, Asus’a kadar birçok markanın son model cihazları var.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu