AktüelGüncelGündemTürkiye

Katlettiği köpeğin sahibini de mahkemeye verdi

Paylaş:

Katlettiği köpeğin sahibini de mahkemeye verdi

İstanbul Sarıyer’de 2020 yılında meydana gelen olayda, Deniz ve Can Özula çifti tatile gittikleri için köpekleri Nero’yu arkadaşları Bayram ve Hilal Ö.’ye emanet etti.

Olay günü Özula çiftinin evine gelen Bayram ve Hilal Ö. Nero’yu yürüyüşe çıkardı. Eve döndükleri sırada ise Özula çiftinin komşuları Alp Erkin ve eşi Sadiye Erkin karşılaştılar.

Nero evinin bahçe kapısından geçtiği sırada Sadiye Erkin demir kapıyı hızla köpeğin üzerine doğru ittirdi.

Canı yanan köpek Sadiye Erkin’in bacağını ısırdı. Bunu gören Alp Erkin belindeki silahı çıkararak Nero’yu iki kurşunla öldürdü.

4 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Her saniyesi güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası Nero’nun sahibi Deniz Özula, Alp Erkin hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonrası Erkin’in Nero’yu meşru müdafaa kapsamında öldürdüğü belirtilerek takipsizlik kararı verildi.

Verilen takipsizlik kararının ardından harekete geçen Alp Erkin, Deniz Özula’nın kendisine iftira attığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yapılan şikayet sonrası Özula hakkında, “iftira” suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya sanık Deniz Özula avukatı Didem Denker ile katılırken, şikayetçi Alp Erkin de hazır bulundu.

“ANAYASA MAHKEMESİ’NE BAŞVURDUM”

Duruşmada savunma yapan Özula, Alp Erkin hakkında iki şikayet dosyası olduğunu söyledi.

Birinin köpeği Nero’yu silahla vurarak öldürmesi hakkında olduğunu söyleyen Özula, “Diğer şikayet konusu ise karşı komşum olan müşteki yaklaşık 9-10 yıldır konolosluk plakası olan yeşil CC plakalı bir araçla gezmektedir. Ayrıca evinin bir duvarında, ‘konsolosluk girilmez’ diğer duvarında ise, ‘fahri konsolosluk’ yazıları bulunmaktadır. Bu hususta şikayette bulundum. Benim şikayetim sonrası bu tabelalar söküldü. Plaka da kaldırıldı. Her iki şikayetim hakkında da takipsizlik kararı verildi” dedi. Nero’nun ölümü konusunda verilen takipsizlik kararı sonrası Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunduğunu söyleyen Deniz Özula, “Diğer takipsizlik kararına ise itiraz etmedim. Zira ben vatandaşlık görevimi yaptım. İftira attığım hususunu kabul etmiyorum” dedi.

“SON VERMEK İÇİN ŞİKATTE BULUNDUM”

Savunmanın ardından söz verilen Alp Erkin ise sanık hakkında başka devam eden soruşturmalar da olduğunu söyleyerek, “Benim ve ailem hakkında sürekli asılsız şikayetlerde bulunmaktadır. Bu asılsız şikayetlere son vermek için şikayette bulundum. Şikayetçiyim” dedi. Alınan savunma ve beyanların ardından eksik hususların giderilmesi için mahkeme duruşmayı erteledi.

“ADALETİ ARADIĞIM KONUDA SANIK SANDALYESİNE BEN OTURDUM”

Duruşmanın ardından basın açıklaması yapan Deniz Özula, “Bugün burada iftira olmayan hususlarda kendimi savunmak için bulundum. Kendi özel mülkümün bahçesinin içindeki köpeğim Nero’yu dışarıdan haneme saldırarak ve zorla bahçe kapımı açarak silahla katleden aile, benimle ilgili iftira davası açtı. Neromu öldürürlerken de bunu kamera önünde yapmaktan asla çekinmediler. Adaleti ve hakkı aradığım her iki konuda da karşı taraf yerine sanık sandalyesine bugün ben oturdum” dedi.

BARYUM KARBONAT

Baryum karbonat, baryum sülfitten ya 60 ila 70 ° C’de soda ( soda külü yöntemi) ile sodyum karbonat ile muamele edilerek veya 40 ila 90 ° C’de karbondioksit geçirilerek ticari olarak üretilir.Soda külü işleminde katı veya çözünmüş sodyum karbonat baryum sülfit solüsyonuna ilave edilir ve baryum karbonat çökelti süzülür, yıkanır ve kurutulur.

Kullanım Alanları:Baryum karbonat esas olarak optik cam, huniler ve baryum manyetik malzemeler, diğer baryum tuzları, seramik, emaye, boya, kaynak çubuk besleme imalatı için kullanılırHavai fişek, alev hazırlığı, seramik kaplamaları ve optik cam yardımcı malzemeleri için de kullanılır.Baryum karbonat esas olarak optik cam, CRT cam ve baryum manyetik materyallerin ve kondansatörlerin imalatı için kullanılır, ayrıca karbon ve metal yüzey işlemlerinin karbürize edilmesi için de kullanılır. Diğer baryum tuzları ve seramik, emaye, pigmentler, boyalar, kauçuk, elektrot imal eden hammaddedir. Ayrıca rodentisit ve arındırıcı ajan, oksidasyon katalizörü olarak da kullanılır.Akı, paspas ve kristalleştirici bir madde olarak işlev görür bazı renklendirme oksitleriyle birleşerek benzersiz renkler üretir Bazılarının, sırlardan yiyecek ve içeceklere kadar sızıntı yapabileceğini iddia etmesi nedeniyle kullanımı tartışmalı.Tuğla, kiremit, toprak ve seramik endüstrisinde baryum karbonat, çiçeklenmeye neden olan çözünür tuzların ( kalsiyum sülfat ve magnezyum sülfat ) çökeltilmesi için killere ilave edilir .

 

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu