Kaya Çilingiroğlu’nun Malatyaspor ile ilgili sözlerine CHP Milletvekili sert yanıt verdi

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekci futbol yorumcusu Kaya Çilingiroğlu’nun “Malatyaspor ve benzeri futbol anlayışı olan takımlar süper lige yakışmıyor” sözlerine tepki gösterdi. Yedekci, “Asıl Yeni Malatyaspor hakkında bu tip açıklamalar ekranlarımıza yakışmıyor” diye yanıt verdi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Yedekci şu ifadeleri kullandı:

“Türk futbolunun ayakta kalmasına büyük katkıları olan Anadolu Kulüplerinin emekleri göz ardı edilemez. Hiçbir mali destek almayan Anadolu Kulüpleri şehrin sokaklarından cevherler bularak imkansızlıklar içerisinde ayakta durma mücadelesi vermektedir. Yeni Malatyaspor, Malatya’mız ve Türk Futbolu için önemli bir değerdir. Gerçek spor insanlarından, 3 milyon taraftarı olan, hangi takımı tutarsa tutsun her Malatyalının gönlünde yeri olan kıymetli kulübümüz için destek bekliyor, Kaya Çilingiroğlu’nu şiddetle kınıyorum.”

“Kaya Çilingiroğlu hayatında bir kere olsun Yeni Malatyaspor’un maçına gitmiş mi, tribün havasını solumuş mu, stadının yerini biliyor mu?” diyen Yedekci sözlerine şöyle sürdürdü:

“Çilingiroğlu Yeni Malatyaspor Kulübümüzden özür dilemek adı altında özrü kabahatinden büyük sözler söylemiştir. Çilingiroğlu’nu Anadolu Kulüplerinin önemini kavramaya, gerçek bir özür dilemeye davet ediyorum. Çilingiroğlu derhal yaptığı yanlıştan dönmelidir.”   (odatv)

Jurnalci.com

ilgili haberler