GüncelGündem

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, TBMM Başkanı Kurtulmuş’u kabul etti

Paylaş:

ASTANA (AA) – Kurtulmuş, Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Tokayev ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliğinin uluslararası kuruluşlar çerçevesinde güçlendirilmesi ve Türk Devletleri Teşkilatına üye kardeş ülkelerin karşılıklı dayanışmasının artırılması konularında görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmede, Kazakistan ve Türkiye’nin genişletilmiş stratejik ortaklığı ile ikili ilişkiler ele alındı.

Kazakistan’ın, Türk halkının ortak manevi şahsiyeti Hoca Ahmet Yesevi’nin vatanı olduğunu ifade eden Kurtulmuş, ziyaretlerinde, Türkistan şehrinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi’nde konferansa katılacağını söyledi.

Kazakistan’ın, Tokayev’in liderliğinde yeni bir gelişme aşamasına girdiğini belirten Kurtulmuş, Kazakistan’da başarılı siyasi, ekonomik ve sosyal reformlar yapıldığını, bütün bunların ülkenin kalkınmasına olumlu etki yapacağını düşündüğünü kaydetti.

Türkiye ile Kazakistan arasındaki işbirliğinin gelecekte daha da güçleneceğinden emin olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, iki ülkenin ticaret, teknoloji, sanayi, lojistik, enerji ve tarım alanlarında büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkati çekti.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev de parlamenter diplomasinin potansiyelini çok takdir ettiğini belirterek, TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Kazakistan ziyaretinin önemine işaret etti.

Görüşmenin, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliği anlaşmasının 30. yıl dönümü arifesinde gerçekleştiğini hatırlatan Tokayev, bunun sembolik bir anlamının olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda konuştuğunu, her zaman iletişim halinde olduklarını anımsatan Tokayev, bu nedenle iki ülke arasındaki diyaloğun çok iyi geliştiğini vurguladı.

Genel olarak Türkiye’nin, Kazakistan’ın en büyük beş ticaret ortağından biri olduğuna ve ülkedeki ilk 10 yatırımcı arasında yer aldığına dikkati çeken Tokayev, ikili ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaşacağından şüphe duymadığını aktardı.

Tokayev, bu yıl eylül ayında Astana’da düzenlenecek 5. Dünya Göçebe Oyunları’na Türk sporcu ve heyetinin aktif olarak katılacağına güvendiğini ifade etti.

Kabulde, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, TBMM İdare Amiri ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Türkiye-Kazakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Türkiye’nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu da yer aldı.

Muhabir: Ali Kemal Akan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu