Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup toplantısında konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup toplantısında konuşuyor. Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonu sert dille eleştiren Kılıçdaroğlu " Cumhuriyet gazetesini PKK ile Fetö ile ilişkilendirmek şeref yoksunu kişilerin yapacağı bir iştir. Öyle bir şey olabilir mi?" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Bütün annelerin kendilerine sorması gerek. Kim imralı’da masaya oturdu ise şehitlerin sorumlusu odur.

MİT tırlarına talimatı kim verdiyse şehitlerin sorumluları onlardır

PKK vergi daireleri, askerlik şubeleri kurdu ses çıkarmadılar. Bas bas bağırdık duymadılar. PKK’ya en büyük yardım ve yataklığı yaptılar.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapıyorlar. 15 Temmuz şehitlerine fazla para verilecek, pKK ile savaşanlara az para verilecek. Böyle şey olur mu?

Türkiye’de hukuk yok arkadaşlar. Demokrasi yok, özgür medya yok.
Hava kurşun gibi ağır. Bizim üstümüze düşen sorumluluk çok ağır. Kararlılıkla mücadele edeceğiz. 15 Temmuz darbe girişimine, karşı darbe yapanların önünde karşı dimdik duracağız

Darbenin fırsata çevrilip karşı darbe yapılmasına karşı çıkıyoruz. Nasıl 15 Temmuz’a karşı çıktıysak karşı darbeye de karşı çıkıyoruz.

Gazeteciler ne yaptı bu gazeteciler. Uçağa binip bir yeri mi bombaladılar. Öğretim üyeleri ne yaptı. 12 Eylül darbe koşullarından daha ağır koşullar yaşıyoruz. 1 Milyon mağdur yarattılar. Darbeciler duruyor orada.

KARŞI DARBE YAPILIYOR, BUNA DA KARŞIYIZ
Herkes duysun.

Türkiye planlı ve programlı bir biçimde bir darbe sürecinin içine sokulmuştur. Örneğin var mı? Mehmet Dişli general, kıta görevi yapmadan genelkurmay karargahına getiriyorsunuz. Terfi ediyor. Kışlaya gitmesi gerekiyor. Göndermiyorsunuz. Sonra bu kişi darbeyi yönetiyor. Yöneten siyasi irade. Sonra askere darbe hesabı soruyorsun. Mehmet Dişli’ye niye sormuyorsunuz.

” ŞEREF YOKSUNU KİŞİLERİN YAPACAĞI BİR İŞ”

Cumhuriyet gazetesi yazarlarına bir operasyon yapıldı. Efendim Cumhuriyet gazeteci FETÖ’cüymüş, PKK’lıymış. Savcı unutmuş IŞİD’çi dememişler. Cumhuriyet gazetesi bedel ödeyen gazetedir. Medyanın akedemisidir.

Özgürlüğü savunan bir gazetesidir. Cumhuriyetle yaşıttır. Adını Mustafa Kemal vermiştir. PKK ile Fetö ile ilişkilendirmek şeref yoksunu kişilerin yapacağı bir iştir. Öyle bir şey olabilir mi?

 

sözcü

ilgili haberler