GüncelGündem

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup toplantısında konuştu.

Paylaş:

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Bütün annelerin kendilerine sorması gerek. Kim imralı’da masaya oturdu ise şehitlerin sorumlusu odur.

MİT tırlarına talimatı kim verdiyse şehitlerin sorumluları onlardır

PKK vergi daireleri, askerlik şubeleri kurdu ses çıkarmadılar. Bas bas bağırdık duymadılar. PKK’ya en büyük yardım ve yataklığı yaptılar.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapıyorlar. 15 Temmuz şehitlerine fazla para verilecek, pKK ile savaşanlara az para verilecek. Böyle şey olur mu?

Türkiye’de hukuk yok arkadaşlar. Demokrasi yok, özgür medya yok.
Hava kurşun gibi ağır. Bizim üstümüze düşen sorumluluk çok ağır. Kararlılıkla mücadele edeceğiz. 15 Temmuz darbe girişimine, karşı darbe yapanların önünde karşı dimdik duracağız

Darbenin fırsata çevrilip karşı darbe yapılmasına karşı çıkıyoruz. Nasıl 15 Temmuz’a karşı çıktıysak karşı darbeye de karşı çıkıyoruz.

Gazeteciler ne yaptı bu gazeteciler. Uçağa binip bir yeri mi bombaladılar. Öğretim üyeleri ne yaptı. 12 Eylül darbe koşullarından daha ağır koşullar yaşıyoruz. 1 Milyon mağdur yarattılar. Darbeciler duruyor orada.

KARŞI DARBE YAPILIYOR, BUNA DA KARŞIYIZ
Herkes duysun.

Türkiye planlı ve programlı bir biçimde bir darbe sürecinin içine sokulmuştur. Örneğin var mı? Mehmet Dişli general, kıta görevi yapmadan genelkurmay karargahına getiriyorsunuz. Terfi ediyor. Kışlaya gitmesi gerekiyor. Göndermiyorsunuz. Sonra bu kişi darbeyi yönetiyor. Yöneten siyasi irade. Sonra askere darbe hesabı soruyorsun. Mehmet Dişli’ye niye sormuyorsunuz.

” ŞEREF YOKSUNU KİŞİLERİN YAPACAĞI BİR İŞ”

Cumhuriyet gazetesi yazarlarına bir operasyon yapıldı. Efendim Cumhuriyet gazeteci FETÖ’cüymüş, PKK’lıymış. Savcı unutmuş IŞİD’çi dememişler. Cumhuriyet gazetesi bedel ödeyen gazetedir. Medyanın akedemisidir.

Özgürlüğü savunan bir gazetesidir. Cumhuriyetle yaşıttır. Adını Mustafa Kemal vermiştir. PKK ile Fetö ile ilişkilendirmek şeref yoksunu kişilerin yapacağı bir iştir. Öyle bir şey olabilir mi?

 

sözcü

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu