AktüelGüncelGündemTürkiye

‘Kıbrıslı 42 İsme Türkiye’ye Giriş Yasağı Getirildi’ İddiası

Paylaş:

Türkiye’nin politikalarını eleştiren aralarında eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da olduğu Kıbrıslı 42 aydın, yazar, siyasetçiye Türkiye’ye giriş yasağı getirildiği öne sürüldü. Kararın önceki sene eylül ayında alındığı aktarıldı.

Türkiye’nin politikalarını eleştiren Kuzey Kıbrıslı 42 aydın, yazar, gazeteci ve siyasetçiye ülkeye giriş yasağı getirildiği ileri sürüldü.  Aralarında eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da yer aldığı listede ismi geçenlerin “Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit oluşturduğu” gerekçesiyle beş yıla varan zaman dilimi çerçevesinde ülkeye girişlerinin kabul edilmeyeceği kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği’ne ulaştıklarını aktararak, “Yasaklı Kıbrıslı Türkler listesini”; “Onlar buna ‘Kara Liste’ diyorlar, biz ise ‘Ak Liste’ diyoruz” başlığı ile manşetlerine taşıdı. Sınır kapıları ve havaalanlarında G82 koduyla listelenen “Yasaklı Kıbrıslı Türkler” hakkındaki kararın önceki sene eylül ayında oluşturulduğu iddia edildi.

Listenin devamının olduğu, yarın ikinci kısmının yayımlanacağı belirtilirken ilk paylaşılan listedeki isimler şöyle:

Mustafa Akıncı, Şener Levent, Tacan Reynar, Şener Elcil, Faize Özdemirciler, Oz Karahan, Ali Osman, Yusuf Alkım, Salih Olgun, Mehmet Levent, Murat Kanatlı, Canan Sümer, Yaşar Ersoy, Selma Eylem, Mahmut Anayasa, Ali Bizden, Ahmet An, Ali Kişmir, Özay H.Kurtdere, Ümit İnatçı, Cenk Gürçağ, Mine Atlı, Halil Karapaşaoğlu, Sezan Artun, Nilgün Orhon, Ayhan Korel, Aziz Şah, Barış Burcu, Serhat İncirli, Senih Çavuşoğlu, Sami Özuslu, Abdullah Korkmazhan, İlke Davulcu, Bülent Tümen, Zeki Beşiktepeli, Ahmet Ustaoğlu, Sadi Kazafanalı, Kubilay Özkıraç, Niyazi Perk, Lila Hayri, Serdinç Maypa, Mustafa Bullir.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’nin  2019’da Kuzey Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Harekâtı’ isimli askeri operasyona dair “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır” demişti. Bu açıklaması sebebi ile iktidar tarafından eleştirilmiş ve Ekim 2020’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan  hükûmet Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) adayı Ersin Tatar’ı desteklemişti.

Eski KKTC cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Temmuzda KKTC’ye yaptığı ziyaret sırasında verdiği  ‘külliye müjdesi’ eleştirmişti. Akıncı, “Devletlerin itibarı binalarının ihtişamı ile ölçülmez. Demokrasisi, özgürlüklere , insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür” şeklinde konuşmuştu.

 

 

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım alanları

  • Metalik Pigment olarak;kaplama, boya, mürekkep ve tekstil sektöründe dekoratif amaçlı parlak gümüş rengi için kullanılır
  • Kimyasal olarak;Alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır
  • Roket Yakıtı olarak. kullanılır
  • Fotovoltaik kalın film pastası olarak;güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır
  • Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılmaktadır. Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır
  • Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır
  • Yapışkan, Dolgu Macunu ve Kaplama olarak uzay ve askeri uygulamalarda kullanılır.
  • Patlayıcı olarak maden, havai-fişek ve askeri savunma sektöründe kullanılır
  • Toz Metallurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Kurşun oksit,mürdesenk,çinko tozu,alüminyum pastası,spekularit,demir tozu,mangan dioksit,mikronize manganez,mangan tozu,kurşun monoksit,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,netyerim.net,claypacks.com,nem alıcılar,aktif kil paketleri,silika jel,kaolin,potasyum silikat,sıvı kükürt,sıvı kaolin,diyatomit,hayvan altlığı,sepiyolit,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu

 

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu