Kılıçdaroğlu, marjinal odaklarla aynı fotoğrafı veriyor

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, "Bu anayasa değişikliğinin müsebbibi CHP'dir. FETÖ, PKK ve bölücü örgütlerle iş tutarak milletin gönlüne giremezsin, CHP bunların kayığına binmiş durumda" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları:

“Girdiğimiz her seçimden AK Parti olarak yüzümüzün akıyla çıktık. Seçimlerin ertesi günü yine insanımıza koşup hizmet üretmeye devam ettik. 100 yıl sonra bile, hukuk ve siyaset çevrelerinde, utançla anılacak 367 icadını çıkardılar. CHP, 2007’de Cumhurbaşkanını seçtirmemek için vesayet odaklarının sözcülüğünü yaptı. Milletimiz için takındığımız yumuşak başlılığımızı anlayamadılar, bizi uysal koyun sandılar. O zaman duvara çarptılar.

Bu anayasa değişikliğinin müsebbibi CHP’dir. CHP zaten onların kayığına binmiş durumda. FETÖ, PKK ve bölücü örgütlerle iş tutarak milletin gönlüne giremezsin. Allah CHP’yi ıslah etsin.

2017, Türkiye’nin kaderinin ve bahtının güneş gibi parlayacağı bir yıl olacak.Bu referandum sonucunda Türkiye, aydınlık yarınlara daha hızlı bir şekilde yol alacak. Meclis çatısı altında, milletimizin arzu etmediği olaylar da yaşadık, muhalefet sözlü, fiziksel ve psikolojik şiddetin her türünü kullandı.

AK Parti, kapalı kapılar ardında gizli gündem planlayan bir parti değil.

Bu referandum, 18 maddelik Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören bir Anayasa değişikliği oylamasıdır, bir genel seçim değildir. Referanduma partiler cephesinden bakmak yanlış olur, bu referandum ülkenin çağ atlamam meselesidir. Yapılan değişiklik millet lehinedir. Biz ‘üstünlerin’ anayasasını korumak için değil, milletin anayasasını oluşturmak için referanduma gidiyoruz.”