Kılıçdaroğlu’na DEAŞ’tan suikast hazırlığı!

Başbakan Binali Yıldırım, Ortaköy’de yaşanan katliamdan kısa bir süre önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast ihbarlarının arttığı yönünde bilgi vermişti. İhbarlar üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na zırhlı araç tahsis edilmişti.
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, DAEŞ’in suikast planını yazdı.
Liderlere zırhlı araç verilmesi ihtiyacını doğuran suikast hazırlığının DAEŞ’i izleyen birimlerin elde ettiği bir istihbaratla ilgili olduğunu yazan Abdülkadir Selvi: İstihbarat birimlerimiz DAEŞ’in Türkiye’deki protokole yönelik olarak bir suikast hazırlığı içinde olduğunu tespit ediyor. DAEŞ; ikiz araçlarla konvoylara yönelik suikast çalışması yapıyor. Dikkat çekmeden konvoya yanaşabilmesi için olsa gerek suikast için Türkiye’de makam aracı olarak kullanılan araçların ikizi seçiliyor. Konvoy hareket halindeyken bomba yüklü ikiz araç yaklaşıyor, makam aracının yanına gelince kendini patlatıyor. Dehşetli bir plan.
  Suikast ihbarının ciddi olduğunu belirten Selvi, sadece Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye yönelik olarak değil, protokole mensup isimlerin de hedef olduğunu söyledi.

ilgili haberler