Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a jet yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'a ülkeyi 14 yıldır kimin yönettiğini sorarak, "Sizin de PKK'nın da ortak noktası bize saldırmanız. Başbakan'a soruyorum; 'Türkiye'nin bölünme riski var' diyorsunuz. Geçen 14 yıl sonunda siz Türkiye'yi bölmekten söz ediyorsunuz; biz birlikten, beraberlikten ve Türkiye'yi bütünleştirmekten söz ediyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a ülkeyi 14 yıldır kimin yönettiğini sorarak, “Sizin de PKK’nın da ortak noktası bize saldırmanız. Başbakan’a soruyorum; ‘Türkiye’nin bölünme riski var’ diyorsunuz. Geçen 14 yıl sonunda siz Türkiye’yi bölmekten söz ediyorsunuz; biz birlikten, beraberlikten ve Türkiye’yi bütünleştirmekten söz ediyoruz” dedi.

DHA

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. CHP’nin Türkiye’yi bütünleştirmekten söz ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “IŞİD militanlarını Türkiye’de tedavi ettirdiniz. IŞİD’e Türkiye’den katılımlara göz yumdunuz. IŞİD’i bu milletin başına siz bela ettiniz. FETÖ’yü besleyip, büyüttünüz. FETÖ’ye ne istediyse verdiniz, devleti teslim ettiniz. FETÖ’yü bu milletin başına siz bela ettiniz. habur’da PKK’nın ayağına hakimleri siz götürdünüz. PKK şehirleri bombayla doldururken Valilere ‘operasyon yapmayın’ talimatını siz verdiniz. ‘PKK terör örgütü değildir’ diyen, şehitlerimiz için ‘Kelle’ diyen siz değil misiniz? Sizin de PKK’nın da ortak noktası bize saldırmanız. Başbakan’a soruyorum; ‘Türkiye’nin bölünme riski var’ diyorsunuz. Bu ülkeyi 14 yıldır kim yönetiyor? Türkiye’yi bu noktaya kim getirdi? Geçen 14 yıl sonunda siz Türkiye’yi bölmekten söz ediyorsunuz; biz birlikten, beraberlikten ve Türkiye’yi bütünleştirmekten söz ediyoruz”

ilgili haberler