GüncelGündem

“Kızılay etleri, AKP’li vekilin otelinde” haberi için gazeteciye mahpus cezası

Paylaş:

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Lideri, Gazeteci Sinan Aygül, “Kızılay etleri AKP’li vekilin otelinde” haberi nedeniyle 3 yıl sonra açılan davada mahpus cezasına çarptırıldı.

Aygül, toplumsal medya üzerinden yayınladığı seri paylaşımlarında, evraktaki müfettiş raporlarına dair detayları paylaştı.

Gazeteci Sinan Aygül, 25 Ağustos 2020’de Bitlis News’te yayınlanan ‘Devlet Bahçeli’yi uyarıyorum!’ başlıklı köşe yazısında, Kızılay’ın fakirlere dağıtılmak üzere hazırladığı konserve etlerin, Kızılay Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar ve kardeşi AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’a ilişkin otelde kullanıldığına dair argümanlara yer vermişti.

AKP Milletvekili Cemal Taşar

AKP Milletvekili Cemal Taşar ve Kızılay Şube Lideri Battal Taşar’ın şikayeti üzerine Aygül hakkında soruşturma başlatıldı.

Suç duyurusunun üzerinden yaklaşık üç yıl geçtikten sonra 12 Ocak 2023’te, Aygül hakkında ‘iş yeri dokunulmazlığını ihlal’ suçlamasıyla bir yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Aygül, Tatvan 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davada 20 Nisan 2023 tarihinde verilen karara nazaran Aygül, ‘iş yeri dokunulmazlığını ihlal ettiği’ gerekçesiyle altı ay mahpus cezasına çarptırıldı ve evrakın kolay yargılama metoduna tabi olması sebebiyle dörtte bir oranında indirim yapılarak ceza dört ay 15 güne düşürüldü.

Aygül’ün verilen karara itiraz etmesi üzerine duruşma tarihi, 19 Eylül olarak belirlendi. Dün yapılan duruşmada  Aygül, 6 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

DAVA BELGESİNE GİREN MÜFETTİŞ RAPORUNDAN DETAYLAR PAYLAŞTI  

Mahkemeden çıkan kararı toplumsal medya hesabından duyuran Sinan Aygül, evraka giren müfettiş raporunda yer alan kimi detayları paylaştı.

Aygül’ün paylaşımları şöyle:

-Sonunda ceza aldım. 2020 yılında yaptığım “Kızılay Etleri AKP’li Vekilin Otelinde” haberimden ötürü hakkımda 3 yıl sonra “iş yerine müsaadesiz giriş” teziyle açılan davadan 6 ay mahpus cezası aldım.

-Ceza kısmına şaşırmadım. Fakat evrakta değişik ayrıntılar gördüm, paylaşıyorum.

-Haberden sonra Kızılay tarafından mevzuyu araştırmak üzere müfettiş görevlendirilmişti. Müfettiş raporu da belgede yer aldı, okudum.

-Öğrendiğim birinci enteresan şey; Kızılay Tatvan Temsilcisi AKP Milletvekili Cemal Taşar’ın damadı Av. Mesut Sayılgan imiş.

-Görüntüler Taşar Otel’den, grup şöyle; Otel, AKP’li vekil Cemal Taşar ve kardeşi Battal Taşar’a ilişkin, Battal Taşar Kızılay Tatvan Koordinatörü, Cemal Taşar’ın damadı Av. Mesut Sayılgan Kızılay Tatvan Temsilcisi, yeğenleri Feyzullah Piral hem otel müdürü hem Kızılay yetkilisi.

-Benim argümanım Kızılay’a ilişkin kuşbaşı/kıyma konservelerin Taşarlara ilişkin otelde tüketildiğiydi.

-Konserve etlerin otel mutfağının dolabında, bir kısmı kullanılmış, kullanıma hazır halde ne işi var? Bu kolay soruyu sormuştum. Ben otel mutfağında 3 konserve görüntülemiştim.

“743 ADET KONSERVE ETİN AKIBETİ MUHAKKAK DEĞİL”

Müfettiş raporuna nazaran o tarihe kadar Taşarlar’ın aile çiftliğine, pardon Kızılay Tatvan Temsilciliği’ne gelen konserve sayısı 2016 adet, dağıtılan/çıkışı yapılan 978 adet, mevcutta bulunan 292 adet, ortadaki fark 746 adet 743 adet konserve etin akıbeti belirli değil, 3’ü otelde.

Müfettişin raporda, “Temsilcilik” diye bahsettiği Taşarlar, yeğenleri ve damatlarının etleri dağıttıklarını söylediklerini fakat zarurî olan “ayni yardım teslim dokümanının düzenlenmediğini” söylüyor. Yani mecburî olmasına karşın kime dağıttıklarına dair bir kayıt tutulmamış.

“Etleri dağıttık ancak kaydını tutmasını bilmiyorduk” diyen Taşarlar, yeğenleri ve damatları, kimi etlerin de belediye ve Toplumsal Yardımlaşma Vakfına verildiğini söylüyor. Müfettiş belediyeye, “Size verdiler mi?” diye soruyor belediye de “Verdiler, mültecilere verdik” diyor.

AKP’li vekilin kardeşi, Kızılay koordinatörü ve otelin sahibi Battal Taşar, konserve etlerin bir kısmını da Toplumsal Yardımlaşma Vakfı’na verdiklerini söylüyor sözünde.

Müfettiş SYDV’ye soruyor. Verilen karşılık: “Vakfımıza rastgele bir birebir gereç teslimatı yapılmamıştır.

“BİRKAÇ TANESİ NEMRUT’TA AYILARA VERİLMİŞ, AYILAR KOKLAMIŞ YEMEMİŞ”

İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Kızılay Tatvan Temsilciliğine gönderilen 2016 adet konserveden 746’sının akıbeti belirli değil. İzini sürdüm, 3’ünü otelde buldum. Birkaç tanesi de Nemrut’ta ayılara gösteri yapılarak verilmiş, ayılar kokladıktan sonra yememiş.

Ülkenin 100 bini aşkın nüfuslu bir kentinde, aile çiftliğine çevrilmiş Kızılay temsilciliğinin öyküsü bu. Ben yaptığım haberle bu keyfe son verdim. Hepsi misyondan alındı.

Ve bugün, Otelin ortağı AKP’li vekil Taşar’ın kardeşi Kızılay koordinatörü olan küçük Taşar’ın bana açtığı davanın avukatı, damat Sayılgan’dı. Cezalandırılmamı istedi, bu haberi yaptığım için 6 ay ceza aldım. Bu haberden ötürü ÇGD’den bir ödül almıştım, biri de bu ceza oldu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu