Siyaset

Konuşması “Kılıçdaroğlu” sloganı kesilen Özgür Özel çok sinirlendi: Beni Süleyman Soylu susturamadı, yapmayın bunu

Paylaş:

CHP İzmir Vilayet Başkanlığı 38. Olağan Kongresi, Fuar İzmir’de başladı. Yeni idaresi belirlemek için Gaziemir Fuar İzmir C Hol’de sandık başına giden vilayet başkanlığında Özgür Özel‘in konuşması güne damga vurdu.

‘BU KONUTUN TAPUSUNDA TEK İSİM YAZAR’

Kongrede dikkat çeken açıklamalarda bulunan CHP Küme Lideri Özgür Özel, “Hepinizi babaevine gelmiş bir evladınız olarak sevgiyle selamlıyorum. Herkes ancak herkes babaevinde doğar. Kimi ayrılır masraf, kimi ırakta, kimi yakında oturur lakin herkes bilir ki; başın sıkışırsa, şayet bir gün zora düşersen babaevinde çorba kaynamakta, baca tütmektedir. İşte o babaevindeyiz. O tapuda ne Özgür Özel muharrir ne Kemal Kılıçdaroğlu. Bu partiye hizmet eden, edecek olan herkes çok değerlidir. Hepsine minnet, ortamızda olmayanlara rahmet ediyoruz. Bu meskenin tapusunda bir tek isim müellif; o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Dün o babaevinde, partimizde bir adım attık. Buradan sonra farklı kentlerde Konya’da, Diyarbakır’da, Trabzon’da, Edirne’de olacağım. Bu sürecin sonunda CHP’de, partimiz daha yeterli olsun diye Cumhuriyet’in 2’nci yüzyılına moral bozukluğuyla başlanmasına müsaade vermemek için, gençleriyle, bayanlarıyla birlikte CHP’yi tekrar umut yapmak, CHP’deki küçük iktidar savaşını kazanmak değil, Cumhuriyet’i yöneten büyük ihtilal gayretinde CHP’yi ayağa kaldırmak için babaevinden helallik almaya geldim. Elbet Ulusal Caba’nın birinci kurşunun atıldığı, son askerin 9 Eylül’de denize dökülerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşunun tescillendiği bu hoş kent, 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra en büyük hayal kırıklığı ve hüznün yaşandığı kentlerin biri. Biz bu ıstırabın seçmeni ne duruma getirdiğini yaşıyoruz.

Üzülerek söylemek isterim ki; büyük bir duygusal kopuş, moral bozukluğu, ümitsizlik var. Şayet biz Cumhuriyet’i kuran, günü gelince çok partili sisteme gözünü kırpmadan geçen, bu ülkeye demokrasiyi getiren parti olarak; seçmenin, bize, siyasete, sandığa küsmesine seyirci kalırsak çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız demektir. Şayet biz CHP’liler olarak bütün diktatörlerin beslendiği sandığa iştirak oranının düşüklüğüne deva bulamazsak bunun sonunda elverişli taban ortaya çıkar. Bugün Türkiye’de herkes bundan sonraki seçimle ilgili küskünlük, kırgınlık söz etmektedir” dedi.

‘HEPİMİZ BAY KEMAL’İN YANINDAYIZ’ SLOGANLARI

Özel, konuşmasını vakit zaman ‘Bay Kemal’in yanındayız’ sloganlarıyla bölgen partililere, “Hepimiz Bay Kemal’in yanındayız. Daima yanında olduk, bundan sonra da olacağız. Gençler size bunu kim dediyse yapmayın. Beni Süleyman Soylu susturamadı, yapmayın bunu” tabirlerini kullandı.

‘CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM’

Kongredekilere ‘Önümüzde bir karar var’ diyerek seslenen Özel, “Ya daima birlikte güya hiçbir şey olmamış üzere davranıp, seçmen kırgın değilmiş üzere davranıp, önümüzde büyük bir tehlike yokmuş üzere davranıp partimizdeki koltuklarımızı muhafazaya çalışacağız ya da daima birlikte bir özeleştiri yapıp, samimi formda seçmeni anlayarak, zirveden tırnağa bir değişimle Türkiye’ye yine umut olacağız. Sizi umuda seyahate davet ediyorum. Sizi Cumhuriyet’in yüzüncü yılındaki büyük yılgınlıktan, hayal kırıklığından çıkmaya, daima birlikte omuz omuza, kol kola, CHP’yi tekrar ayağa kaldırmaya, Cumhuriyet’e, bedellerine sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu davet yalnızca CHP üyelerine, delegelerine değildir. Bu çağı Cumhuriyet ateşinin yakıldığı İzmir’den, bütün Türkiye’yedir. Bu davet içinde vatan, Cumhuriyet sevgisi olan herkesedir. Seçimin sonucu ne olursa olsun, CHP’lileri kenetlenmeye ve bundan sonra CHP’nin kalesinde, amiral gemisinde büyük çabayı vermeye davet ediyorum. Savaşlarda mevziler kaybedilebilir fakat savaşlarda asla ve asla sancak gemisi kaybedilmez. İzmir CHP’nin sancak gemisidir” diye konuştu.

‘KOLEKTİF AKLI SAVUNMAMIZ LAZIM’

Kongrede divan başkanlığını yürüten CHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre de “Bizler kongrelerde niyetlerimizi açıklayacağız, seçimin muhasebesini yapacağız, bu salondan kol kola güçlenerek çıkacağız. 21 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin ülkemizin her alanında yarattığı tahribata karşı gösterilen çabayı bugüne kadar el birliğiyle yürüttük. Bundan sonra da tıpkı azim ve kararlılıkla çaba edeceğiz. Seçimlerde istediğimiz sonucu alamamanın, seçimleri kıl hissesi kaçırmanın hüznünü, tasasını, hayal kırıklığını daima birlikte yaşıyoruz. Neden olmadı? Neden olmadığını tartışmamız lazım. Tartışıp, tahlil teklifleri bulmamız lazım. Tek adam rejiminin yenilememesinin nedenini tartışılırken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ferdî muvaffakiyet yahut başarısızlığını kıymetlendirmek sıkıntıya çok sığ yaklaşmak olur. Bizim toplumsal demokrat bir parti olarak kolektif aklı savunan beşerler olmamız lazım. Toplumsal demokrat anlayış, bireylerin biricikliği ve farklılığına odaklanmaz” sözlerini kullandı.

‘RAKİP DEĞİLİZ, YARIŞ İÇİNDEYİZ’

Kongrenin açılışında konuşan CHP İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu da “İzmir için final gününe geldik. Bu finalde birbirimizle rakip değil, çıtayı daha üst koymak için yarış içindeyiz. Seçimlerde yan yana çalışan, birlikte çalışan yoldaşların rakip olması zati düşünülemez. Hengame ve bölünme bekleyenleri sükutu hayale uğratacağız. Biz yarından itibaren mahallî seçimlerde birlikte, kol kola çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz, gayemiz tıpkı. Adaletsizlik son bulsun istiyoruz, bayanlarımız şiddet ve vefat endişesinden kurtulsun, emeklilerimizin emekleri çalınmasın, memleketimizde barış karar sürsün istiyoruz. Bu ülke daha yaşanılabilir bir yer olsun istiyoruz. Geceli gündüzlü çalışan, bizlere öncülük ve liderlik eden Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yılmadan, korkmadan yeni bir yola çıkıyoruz. Bu yol birlik yolu, bu yol Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolu, bu yol Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Konuşacak, dertleşecek, uzlaşacak ve kendimizi örgütümüze emanet edeceğiz. Kaybeden olmayacak bu kongrede. Kazanan CHP olacak, İzmir olacak” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu