GüncelGündem

Konya’da 12 saattir yollar kapalı! Sarsıntı yardımları yolda kaldı

Paylaş:

Konya’da tesirli olan ağır kar ve tipi nedeniyle etraf vilayetlere ulaşım sağlayan yollar kapandı. Dün geceden beri kapalı olan yollar ortadan geçen 12 saate karşın açılamadı.

YOLLARDAKİ SON DURUM

Konya Emniyet Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe İstasyon Amirlikleri takımlarından alınan bilgilere nazaran; yollar son durum şu formda:

-Konya -Seydişehir yolu her iki istikamette küçük araçlara açık Seydişehir –Antalya  tüm  araçlara trafiğe kapalı

-Konya- Beyşehir yolu her iki istikamette yalnızca cazibeli çeşidi araçlara kapalı.

-Konya -Adana yolu her iki istikamette tüm araçlara trafiğe kapalı

-Konya- Aksaray yolu her iki istikamette tüm araçlara trafiğe kapalı

-Konya -Ankara yolu her iki istikamette bütün araçlara trafiğe kapalı

-Konya- Afyon yolu her iki istikamette tüm araçlara  trafiğe kapalı.

-Konya -Karaman yolu Karaman istikameti tüm araçlara kapalı, Karaman’dan Konya’ya yalnızca cazip araçlara kapalı

ARAMA KURTARMA TAKIMLARI YOLDA KALDI

Konya’yı etraf 5 ile bağlayan yolların kapanması nedeniyle sarsıntı bölgesine gitmek isteyen arama kurtarma takımları ve yardımlar yolda kaldı.

Dün gece yoldan kalan vatandaşlar, okullar ve spor salonları ve toplumsal tesislerde konuk edildi.

“YARDIM TIRLARI BEKLETİLİYOR”

-Yoldan kalan birçok vatandaş ise seslerini toplumsal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla duyurmaya çalıştı.

-Vatandaşlardan kimilerinin yaptığı paylaşımlar şu halde:

-Konya yolundayız. Erzak için gelen TIR’lar arama kurtarma grupları, yardım takımları sabahın erken saatlerinden beri bekletiliyor. Yol kapalı yahut geçişe müsaade verilmiyor. bilmiyoruz!

-İzmir’den AFAD takımları olarak uçak ile gidecektik hava muhalefeti yüzünden iptal oldu. Karayoluyla çıktık saat 12 üzere hala Konya’dayiz. Yollar berbat durumda tipi var. Zelzele bölgesinde yakınları olanlar da bu havada tez edince yollarda çok sayıda kaza var gidemiyoruz

-Batıdan depremzedelere gidecek karayolu yardımları Konya’dan geçmesi lazım ancak saatlerdir Konya’nın etraf vilayetlerine tüm yollar kar ve tipi nedeni ile kapalı. Yetkilileri acil müdahaleye çağırıyoruz.

-Hatay’a gitmek üzere yoldayız. Konya yolunda 5 saat bekletildi otobüs, kar yağışı, kaza ,tipi sebebiyle. Bir kilometre yolu dört saatte gittik. Su an yol boş lakin ne bir kar temizleme aracı gördük ne bir şey.

-Konya yolu kapandı. Yola devam edemiyoruz. Tipi çok fazla, dışarıda otomobilleri ve klimaları bozulanlar var. Bir an evvel takviye verilmesi gerekiyor. Yollar açılmalı…

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu