Yaşam

Körfez’de bir ilk: Dünya turizmi Suudi Arabistan’dan sorulacak

Paylaş:

Bir yıl süreyle UNWTO’ya başkanlık yapacak olan Suudi Arabistan, bu görevi üstlenen ilk Körfez ülkesi oldu. Fas’ın Marakeş kentinde düzenlenen 117’inci oturum toplantısında görevi devralan Suudi Arabistan, konsey başkanlığı görevi sona eren Fildişi Sahili’nin yerini aldı.

Körfez ülkesi, başkanlığı sürecinde turizm sektöründe dünya çapında toplantıların gündemini belirlemeye, bunlarla ilgili konuları tartışmaya odaklanacak. Ayrıca, eyleme dönüştürülebilir sonuçlara ulaşmak amacıyla toplantıları yönetecek.

Suudi Arabistan Turizm Bakanı Ahmed Al-Khateeb, “Suudi Arabistan, UNWTO Yürütme Konseyi Başkanlığına seçilmekten onur duymaktadır. UNWTO’nun misyonuna yürekten inanıyoruz ve küresel turizm sektörünü geliştirmek için tüm ülkelerle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Suudi Arabistan UNWTO’nun aktif bir ortağı olmuş, girişimler başlatmış, yeni düşünceleri desteklemiş ve gündemin Orta Doğu ve ötesinde ilerlemesine yardımcı olmak için ilk Bölgesel Ofisi açmıştır” dedi.

UNWTO, turizm sektöründe karşılaşılan sorunlarla başa çıkmak için küresel işbirliğini organize ediyor. Örgütün amaçları arasında uluslararası barışı sağlamlaştırmanın, ekonomik kalkınmayı ve uluslararası ticareti teşvik etmenin bir aracı olarak turizmi geliştirme görevi de bulunuyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu