Dünya

Kral 3. Charles birinci devlet ziyareti için hazırlanıyor

Paylaş:

Kral 3. Charles ve Konsort Kraliçe Camilla, önümüzdeki ay birinci devlet ziyareti için Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa ve First Lady Dr Tshepo Motsepe’yi ağırlayacak.

Kraliçe Elizabeth’in 8 Eylül’de vefat etmesinden sonra tahtın yeni sahibi Kral 3. Charles birinci konut sahipliğini gerçekleştirecek. Kral ve Konsort Kraliçe Buckingham Sarayı’nda 22-24 Kasım tarihleri ortasında Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa ve First Lady Dr Tshepo Motsepe’yi ağırlayacak.

Ramaphosa, 2018’de Commonwealth hükümet liderleri toplantısı için Londra’ya geldiğinde Kraliçe ile tanışmış ve ona eski lider Nelson Mandela tarafından gönderilen mektupları vermişti.

Buckingham Sarayı dün gece şunları söyledi: “Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, beraberinde Dr Tshepo Motsepe ile birlikte, Majesteleri Kral’ın bir devlet ziyareti yapma davetini kabul etti.”

BUCKINGHAM SARAYI’NDA AĞIRLANMASI BEKLENİYOR

Önümüzdeki ay yapılacak devlet ziyareti, eski ABD Lideri Donald Trump’ın 2019’da İngiltere’ye gelmesinden bu yana birinci devlet ziyareti olacak. Japonya İmparatoru’nun 2020’de gelmesi bekleniyordu, lakin pandemi nedeniyle iptal edilmişti.

Normalde, devlet liderleri Buckingham Sarayı’nda ağırlanırdı, fakat bu kere bunun mümkün olup olmayacağı muhakkak değil, zira hükümdarın resmi Londra konutunda inşaat çalışmaları sürüyor. Bu yüzden Buckingham Sarayı’nda ağırlanan son devlet lideri 2018’de Hollanda Hükümdarı Willem-Alexander’dı. Lider Trump ise ziyarete geldiğinde ABD Büyükelçisi ile Londra’daki resmi konutunda kalmıştı.

Devlet ziyaretleri, Kraliyet Ailesi’nin İngiltere’yi yurt dışında tanıtma ve milletlerarası alakaları güçlendirmedeki rolünün çok değerli bir modülü olarak görülüyor. Tüm devlet ziyaretleri, Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi’nin talebi üzerine gerçekleştiriliyor.

RÜŞVET VE KARA PARA AKLAMAKLA SUÇLANIYOR

Gezinin zamanlamasının Ramaphosa’ya yönelik suçlamaların olduğu bir periyoda gelmesi ise dikkat çekiyor. Ramaphosa, kara para aklamak ve rüşvet üzere hatalarla suçlanıyor.

Ramaphosa, misyonu berbata kullandığına dair argümanları reddetti. Lakin Güney Afrika Ulusal Meclisi, Ramaphosa’nın misyondan alınma soruşturmasıyla karşı karşıya kalıp kalmayacağı konusunda bir ön kıymetlendirme yapmak üzere bağımsız bir panel atadı.

Güney Afrika, 1931’de katıldığı Commonwealth’in uzun müddettir üyesidir. 1961’de ayrıldı, lakin 1994’te tekrar katıldı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu