Dünya

Kraliçe, çocuklarının kraliyet unvanlarını almıştı… Prens Danimarka’yı terk ediyor

Paylaş:

Danimarka’da Kraliçe 2. Margrethe’in küçük oğlu Prens Joachim ve eşi Prenses Marie’nin, çocuklarının kraliyet unvanlarının geri alınması sonrasında ABD’ye yerleşme kararı alması ülkede bomba tesiri yarattı.

Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe, eylül ayında sürpriz bir karar alarak kimi aile mensuplarının kraliyet unvanlarını aldığını duyurmuştu. Kraliyet’ten yapılan açıklamada, 1 Ocak 2023’ten itibaren Prens Joachim’in soyundan gelenlerin yalnızca “kont” ve “kontes” unvanı kullanmalarına müsaade verileceği, şimdiye kadar sahip oldukları “prens” ve “prenses” unvanlarının sona ereceği belirtilmişti.

Annesinin bu kararına sert reaksiyon gösteren Prens Joachim, “Hepimiz bu karardan ötürü çok üzüldük. Çocuklar anlamadıkları bir durumun içine düştüler” demişti. Kraliçe ise maksadının torunlarının olağan bir hayat yaşamasını sağlamak olduğunu söyleyerek özür dilemiş lakin kararından geri adım atmamıştı.

Bu olay, dünyanın en huzurlu ve sakin ülkelerinden biri olan Danimarka’da “taht oyunları başladı” halinde yorumlanmıştı.

SAVUNMA ATAŞESİ OLACAK

Krizle ilgili akıllara İngiltere’deki Megxit olayını getiren yeni bir gelişme yaşandı. Prens Joachim ve eşinin, tıpkı İngiltere Prensi Harry ve oyuncu eşi Meghan Markle üzere ABD’ye yerleşecekleri açıklandı.

53 yaşındaki Prens’in Danimarka’nın Washington Büyükelçiliği’nde savunma ataşesi olarak misyon yapmaya başlayacağı bildirildi. Basına konuşan Prens Joachim, “Danimarka’yı güvenlik ve savunma alanında milletlerarası alanda temsil etme fırsatına sahip olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Kraliyet çiftinin bu yaz Washington’a gideceği kaydedildi.

Soldan sağa: Prenses Marie, Prens Joachim, Prenses Mary ve Prens Frederik

Danimarka’daki kimi basın organları ise Prens Joachim ile ailesinin kraliyetteki güç savaşı sonucu uzun müddettir kraliyet ailesinden dışlandığı, artık de “sürgüne gönderildiği” yorumunu yaptı.

Danimarka’da tahtın bir numaralı varisi, Joachim’den bir yaş büyük olan ağabeyi Veliaht Prens Frederik.

YASAK AŞK İDDİASI

İspanya basınının Danimarka Kraliçesi’nin kararının gerisinde Prens Joachim’in yengesi Prenses Mary’ye aşık olması olduğu tarafındaki tezi da büyük tartışma yaratmıştı.

Vanitatis Elconfidencial mecmuası, Prens Joachim’in ağabeyi Prens Frederik’in eşi Prenses Mary’ye aşık olduğunu öne sürmüştü. Haberde bir kraliyet etkinliğinde sarhoş olan Prens’in yengesi Mary’yi öpmeye çalıştığı, Prens’in eşi Marie’nin de olaya şahit olduğu ve kraliyet ailesinde “yasak aşk krizi” çıktığı argüman edilmişti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu