Dünya

Kraliçe unvanları aldı Danimarka kraliyet ailesi karıştı

Paylaş:

Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe’in 4 torununun kraliyet unvanlarını alması olağanda sakin bir ülke olan Danimarka’da tansiyon yarattı. Kraliçe’nin kararına küçük oğlu reaksiyon gösterdi.

Uluslararası araştırmalara ve bilgilere nazaran dünyanın en huzurlu ve sakin ülkelerinden biri olan Danimarka’da taht oyunları başladı…

Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe dün sürpriz bir karar alarak birtakım kraliyet ailesi mensuplarının kraliyet unvanlarını aldığını duyurdu.

Danimarka Kraliçesi’nin sürpriz kararı kraliyet ailesinde huzursuzluk yarattı.

Kraliyet’ten yapılan açıklamada, Kraliçe’nin, 1 Ocak 2023’ten itibaren Prens Joachim’in soyundan gelenlerin unvanlarını yalnızca Monpezat “kont” ve “kontesi” olarak kullanmalarına karar verdiği ve bu soydan gelenlerin şimdiye kadar sahip olduğu “prens” ve “prenses” unvanlarının sona ereceği bildirildi.

Prens Joachim, Danimarka medyasına konuşarak annesi Kraliçe Margrethe’yi eleştirdi.

Açıklamada, Kraliçe’nin 4 torununun Kraliyet’in resmi üyeliğinin gerektirdiği özel konular ve vazifelerle sonlandırılmadan kendi hayatlarını “çok daha büyük ölçüde şekillendirebilmeleri için bir çerçeve oluşturmak” istediği aktarıldı.

Prens Nikolai, Prens Felix, Prens Henrik ve Prenses Athena’nın Danimarka tahtına çıkma sırasındaki yerlerini koruyacakları kaydedildi.

Danimarka Kraliyet ailesi, Kraliçe’nin kararı sonrasında sarsıldı. Prens Joachim (soldan üçüncü çizgili grup elbiseli), annesinin kararını sert bir lisanla eleştirdi.

Fakat Kraliçe’nin bu kararına küçük oğlu Danimarka Prensi Joachim sert cevap gösterdi. Çocuklarının babaannelerinin aldığı bu karardan olumsuz etkileneceğini söyleyen Prens Joachim, “Kraliçe bunu bize karar açıklanmadan yalnızca 5 gün evvel söyledi” dedi. Danimarka’nın önde gelen medya kuruluşlarından Ekstra Bladet’e konuşan Prens Joachim, “Hepimiz bu karardan ötürü çok üzüldük. Çocukların üzüldüğünü görmek hiç keyifli bir durum değil. Anlamadıkları bir durumun içine düştüler” dedi.

Danimarka’nın Paris Büyükelçiliği önünde konuşan Prens Joachim, ikinci eşi Marie ve çocukları Henrik ve Athena ile birlikte Paris’te yaşıyor. Nikolai ve Felix ise Prens Joachim’in Alexandra ile yaptığı evlilikten çocukları olarak mesleklerini model olarak sürdürüyor.

82 yaşındaki Margrethe’in kararının Veliaht Prens Frederik, Avustralyalı eşi Prenses Mary, Prens Christian, Prenses Isabella ve 11 yaşındaki ikizleri Vincent ve Josephine’i etkilemediğini söyledi. Margrethe dün gece yaptığı açıklamada uzun bir müddettir bu karar hakkında düşündüğünü lisana getirdi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu