‘Kumpas savcısı’ Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak ülke ülke geziyormuş!

Zekeriya Öz'e 5 Yıl Hapis İstemi!

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, FETÖ firari  savcısı Zekeriya Öz’le ilgili bir iddiayı köşesine taşıdı.

Murat Kelkitlioğlu, “Zekeriya Öz ülke ülke dolaşıyor” başlıklı yazısında, “FETÖ ihanet şebekesiyle ilgili de çalışmalar tam gaz sürüyor. Çok sayıda üst düzey ismin yurtdışından Türkiye’ye getirildiğini biliyoruz. Ancak kamuoyunun yakından takip ettiği / bildiği Adil Öksüz ve Zekeriya Öz gibi isimler için de özel çalışmalar yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

“Hatırlayacaksınız Öksüz’ün iadesi için Almanya’ya talepte bulunmuştuk. Bir gelişme olup olmadığını merak edip sorguladım…” diyen Kelkitlioğlu, şöyle devam etti:

“Yetkililer, Öksüz’le ilgili Almanya’dan çok sayıda ihbar geldiğini, bunların teyit ve tekzibinin zaman aldığının altını çiziyor. Bugüne kadar ihbarların çoğu maalesef dişe dokunur bir mahiyette değilmiş! Peki Zekeriya Öz gibi örgütün karakutularından biri için durum ne? Onu da hatırlayacaksınız, Almanya’nın Freiburg kentindeki lüks bir sitede, BND ajanlarının koruması altında yaşamını sürdürdüğünü bu sütunlarda yazmıştım. Yakalanıp iade edilme endişesi yaşayan ‘kumpaslar savcısı’, son dönemde Almanya’dan çıkmış Avrupa’nın değişik ülkelerinde sürekli dolaşıyormuş. Sabit bir adreste kalmayan Öz’ün yine gizli servis elemanları tarafından korunduğu bilgisine ulaşılmış.”

Jurnalci.com