AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

Kuzey Kore lideri Kim’den Ordu Sözü

Paylaş:

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin silah sistemlerini tanıttığı bir organizasyonda “yenilmez” bir ordu inşa edeceği yönünde söz verdi ve bölgedeki istikrarsızlığın kökünde ABD olduğunu belirtti.

Kim, ordularını büyütmelerinin sebebinin Güney Kore’yi hedef almak olmadığını; Kore halklarının karşı karşıya geldiği başka bir savaş yaşanmaması gerektiğini söyledi.

“Savunma Gelişim Sergisi, Kendini Savunma 2021” organizasyonda İşçi Partisi’nin kuruluşunun 76. yılı için bir konuşma yaparken, Kore yarımadasındaki istikrarsızlıktan ABD’nin sorumlu olduğunu iddia etti.

Kuzey Kore lideri, hedefinin “kimsenin meydan okumaya cesaret edemeyeceği yenilmez bir ordu kurmak” olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Biden’ın “Kuzey Kore’ye karşı düşmanca tavrımız yok” açıklamasına da dikkat çeken Kim, “Acaba buna inanan insanlar veya ülkeler var mı merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore geçen haftalarda aralarında uzun menzilli seyir füzesi de bulunan farklı silahlar denemişti.

Biden yönetimi, nükleer silahsızlanma görüşmeleri için hiçbir ön şart olmadan herhangi bir yerde veya zamanda Pyongyang yetkilileri ile görüşmeye hazır olduklarını aktarmıştı.

 

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım alanları

  • Metalik Pigment olarak;kaplama, boya, mürekkep ve tekstil sektöründe dekoratif amaçlı parlak gümüş rengi için kullanılır
  • Kimyasal olarak;Alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır
  • Roket Yakıtı olarak. kullanılır
  • Fotovoltaik kalın film pastası olarak;güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır
  • Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılmaktadır. Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır
  • Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır
  • Yapışkan, Dolgu Macunu ve Kaplama olarak uzay ve askeri uygulamalarda kullanılır.
  • Patlayıcı olarak maden, havai-fişek ve askeri savunma sektöründe kullanılır
  • Toz Metallurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Kurşun oksit,mürdesenk,çinko tozu,alüminyum pastası,spekularit,demir tozu,mangan dioksit,mikronize manganez,mangan tozu,kurşun monoksit,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,netyerim.net,claypacks.com,nem alıcılar,aktif kil paketleri,silika jel,kaolin,potasyum silikat,sıvı kükürt,sıvı kaolin,diyatomit,hayvan altlığı,sepiyolit,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu

 

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu