Lassa Bayisinden Sabancı’ya:”Bu Güler Sabancı’nın eseridir”

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda kendisini Lassa  bayisi olarak tanıtan bir vatandaş, lastik fiyatlarına yapılan zamlara sert tepki gösterdi.

[KGVID]https://jurnalci.com/wp-content/uploads/2018/08/videoplayback.webm[/KGVID]

Vatandaş videoda 4 lastiğin 1000 liradan 1400 liraya çıkarılmasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Güler Sabancı, daha düne kadar 1000 liraya aldığımız 4 lastiği, 1400 liraya yapıp düne kadar daha 2 gün önce Ekonomi bakanımız şöyle, Hazine bakanımız böyle ülkemizin arkasındayız. Rahmetlinin kemiklerini bari sızlattırmayın bu ülkede.

Bir lastiğe bir anda bir günde 1000 liralık lastiği 1400 liraya… 1400 liralık lastiğe ben bu elimle işçiliği mi koyayım, sibobunu mu koyayım, karımı mı koyayım 2000 liraya mı satayım?

2000 lira bu ülkede bir adamın 30 gün gece gündüz çalıştığı asgari ücret parası. Benim aylık giderim 7200 lira. Reisime de buradan sesleniyorum. Eğer ki şu anki Sabancı’nın yaptığı bize Yahudi’den daha beter değilse benden adi aşağılık yok bu ülkede.

Reisim madem ki düne kadar çıkıp televizyonlarda ülkemiz şöyle ülkemiz böyle, ekonomimiz şöyle diyen Güler Sabancı, bugün 1000 liralık Bridgestone, Lassa lastik bir anda akşamleyin 1400 lira ben bunu müşterime nasıl diyeyim ki şu para.”

“Ben ufak bir bayiyim” diyen vatandaş “Eğer ki kapatın diyorsanız kapatalım yazarım ama ‘bu Güler Sabancı’nın eseridir’ diye” ifadelerini kullandı.

Jurnalci.com