AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

Lavrov: Ukrayna ve Türkiye ile tahıl sorunu konusunda müzakerelere hazırız

Paylaş:

Lavrov: Ukrayna ve Türkiye ile tahıl sorunu konusunda müzakerelere hazırız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ve Ukrayna ile tahıl sorunuyla ilgili müzakerelere hazır olduklarını belirterek, “Rusya ve Türkiye, Ukrayna suları dışında gemilerin boğazlara kadar güvenliğini sağlamaya hazır” dedi.

Lavrov, Endonezya’nın Bali Adası’nda gerçekleşen G20 ülkeleri Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dünyadaki gıda sorununa değinen Lavrov, bu sorunun çözülmesinden yana olduklarını söyledi.

Lavrov, “Bu sorunun tahıl ile dolu stoklarımızın kullanılmasıyla çözülmesine tarafımızdan engel yok. Ancak Batı, uyguladığı tek taraflı kısıtlamalarla gemilerimizin sigortalanması ve limanlara girişleri, gıda ürünleri için ödemeler konusunda sorunlar yarattı. Batı, Ukrayna tahılının Karadeniz’deki limanlardan çıkarılmasını çok istiyorsa, Kiev’in bu limanları mayınlardan temizlemeye zorlanması ve gemilerin Ukrayna sularından çıkmasına izin verilmesi gerekiyor” ifadesini kullandı.

“Rusya, Türkiye ve Ukrayna arasında tahılla ilgili müzakereler ne zaman yapılacak” sorusu üzerine Lavrov, yurt dışında bulunması dolayısıyla bu konuda bilgi veremediğini belirtti.

Lavrov, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ukrayna ve Türk meslektaşlarımızla tahıl sorunu konusunda müzakerelere hazırız. Bu sorunun çözümleri var. Ukrayna’nın kendi limanları üzerindeki blokajı kaldırması, limanları mayınlardan temizlemesi ve gemilerin güvenli şekilde çıkışını sağlaması gerekiyor. Rusya ve Türkiye, Ukrayna suları dışında gemilerin boğazlara kadar güvenliğini sağlamaya hazır. Bu gemiler, bundan sonra Akdeniz’e kendi başına girer ve nihai piyasalara ulaşır.”

Bu süreçte askerlerin önemli rol oynadığına işaret eden Lavrov, “Batılı ortaklarımız bu süreç için uluslararası izleme mekanizmasını kendi, yani NATO askeri deniz kuvvetleri ile oluşturmaya çalışıyor.” dedi.

BORİS JOHNSON’IN İSTİFASI HAKKINDA YORUM

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın istifa etmesine ilişkin Lavrov, “Johnson, öncelikle dış etkilerin peşinden koşan birisidir. O, siyasi kariyerini yükseltmek için iktidarda tutunuyordu. Herkes Rusya’nın izole edilmesi gerektiğini söylüyor ancak Johnson’u kendi partisi izole etti” değerlendirmesinde bulundu.

“İngiltere’nin son yıllarda Rusya’ya yönelik agresif siyaset izlediğini ve bunun için Ukrayna’yı kullandığını” belirten Lavrov, “İngiltere, Avrupa kıtasında dayanağının olması ve siyasetini ilerletmesi için Avrupa Birliği’nin çıkarlarını dikkate almayarak Polonya, Baltık ülkeleri ve Ukrayna ile aktif şekilde yeni bir ittifak kurmaya çalıştı” diye konuştu.

“KİMSEYİ FOTOĞRAF ÇEKTİRMEYE DAVET ETMEDİM”

Bazı Batılı meslektaşlarının, “Lavrov ile G20 toplantısında fotoğraf çektirmek istemedikleri” yönündeki açıklamalarını değerlendiren Lavrov, “Kimseyi fotoğraf çektirmeye davet etmedim. Toplantıda herkesi dinledim. Batı’nın ne şekilde nefes aldığını anlamakla ilgiliydim ancak onların G20’yi kuruluş amaçları doğrultusunda kullanmadıkları aşikardır” ifadesini kullandı.

BARYUM KARBONAT

Baryum karbonat, baryum sülfitten ya 60 ila 70 ° C’de soda ( soda külü yöntemi) ile sodyum karbonat ile muamele edilerek veya 40 ila 90 ° C’de karbondioksit geçirilerek ticari olarak üretilir.Soda külü işleminde katı veya çözünmüş sodyum karbonat baryum sülfit solüsyonuna ilave edilir ve baryum karbonat çökelti süzülür, yıkanır ve kurutulur.

Kullanım Alanları:Baryum karbonat esas olarak optik cam, huniler ve baryum manyetik malzemeler, diğer baryum tuzları, seramik, emaye, boya, kaynak çubuk besleme imalatı için kullanılırHavai fişek, alev hazırlığı, seramik kaplamaları ve optik cam yardımcı malzemeleri için de kullanılır.Baryum karbonat esas olarak optik cam, CRT cam ve baryum manyetik materyallerin ve kondansatörlerin imalatı için kullanılır, ayrıca karbon ve metal yüzey işlemlerinin karbürize edilmesi için de kullanılır. Diğer baryum tuzları ve seramik, emaye, pigmentler, boyalar, kauçuk, elektrot imal eden hammaddedir. Ayrıca rodentisit ve arındırıcı ajan, oksidasyon katalizörü olarak da kullanılır.Akı, paspas ve kristalleştirici bir madde olarak işlev görür bazı renklendirme oksitleriyle birleşerek benzersiz renkler üretir Bazılarının, sırlardan yiyecek ve içeceklere kadar sızıntı yapabileceğini iddia etmesi nedeniyle kullanımı tartışmalı.Tuğla, kiremit, toprak ve seramik endüstrisinde baryum karbonat, çiçeklenmeye neden olan çözünür tuzların ( kalsiyum sülfat ve magnezyum sülfat ) çökeltilmesi için killere ilave edilir .

 

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu