GüncelGündem

Levent Göktaş’ın duruşması tekrar ertelendi

Paylaş:

Kırmızı bültenle aranan ve Bulgaristan’da yakalanan Necip Hablemitoğlu suikastı zanlısı Mustafa Levent Göktaş’ın üç avukatı da Hasköy Bölge Mahkemesinde Türkiye’ye iadesiyle ilgili yapılan duruşmaya katılmadı.

Avukatlardan ikisi sıhhat raporu ve yıllık müsaade üzere mazeretler gösterirken Ana Popova isimli üçüncü avukatın ise hiçbir mazeretinin olmadığı belirlendi.

Avukatların salonda hazır bulunmaması yüzünden duruşmayı 28 Kasım’a erteleyen mahkeme, hukukî etiğe karşıt davranması nedeniyle Popova’ya 1000 Bulgar levası (yaklaşık 10 bin Türk lirası) para cezası verdi.

SAVCILIK YEDEK AVUKAT TALEP ETTİ

Savcılık, avukatların asli vazifelerini suiistimal edip duruşmalara gelmemelerine reaksiyon göstererek Göktaş için bir an evvel yedek avukat görevlendirilmesi talebinde bulundu.

Göktaş’ın Türkiye’de işlemiş olabileceği hataların değerli olabileceğini kabul eden savcılık, Bulgaristan’da yakalanan zanlının Türkiye’ye iadesiyle ilgili prosedürün en çok 180 günlük bir müddet zarfında tamamlanması gerektiğini belirtti.

Daha evvel kalp krizi geçirip sıhhat durumunu ve avukatlarının Türkiye’den gelmesi beklenen kimi evrakların incelenmesi talebini mazeret gösteren Göktaş, sonraki duruşmaya kadar 20 gün mühlet tanınmasını istedi.

Mahkeme, Göktaş’ın talebini “asılsız” bularak celse başında belirtildiği üzere duruşmanın 28 Kasım’a bırakılması kararının kesin olduğunu bildirdi.

Sağlık durumu nedeniyle Göktaş, duruşma gününe kadar Hasköy’de bir adreste konut mahpusunda kalacak. Göktaş, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastından sorumlu tutuluyor. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu