Dünya

Lukaşenko: Öncelikle Ermenistan’ın harekete geçmesi gerekiyor

Paylaş:

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Ermenistan’ın başşehri Erivan’da KGAÖ’nün Kolektif Güvenlik Kurulu toplantısında konuştu.

Rusya etrafındaki ülkelerin toplumlarının dışarıdan yönlendirilmeye çalışıldığını anlatan Lukaşenko, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan’daki gelişmelerden sonra artık de Azerbaycan-Ermenistan ortasındaki ihtilafın gündemde olduğunu aktardı. Lukaşenko, “Daha evvel harika KGAÖ toplantısında dediğim üzere, bize dost olan, iki komşu devlet ortasındaki uyuşmazlığın barışçıl bir halde çözülmesini istiyoruz.” dedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın, KGAÖ’nün Azerbaycan’a müdahalede bulunmadığı tarafındaki fikrinin hakikat olmadığını belirten Lukaşenko, örgütün “taraf olmadığını” vurguladı.

“İNSANLARIN ÖLMEMESİ İÇİN HER ŞEYİ YAPALIM”

Rusya’nın halihazırda hem Ermenistan hem de Azerbaycan’ın mutabık kaldığı bir arabuluculuk misyonu yürüttüğünü hatırlatan Lukaşenko, “Haydi bu istikamette hareket edelim. Orada insanların ölmemesi için her şeyi yapalım, anlaşalım. Bu Azerbaycan ve Ermeni toplumlarında memnuniyetle karşılanacaktır.” tabirlerini kullandı.

KGAÖ’nün Azerbaycan-Ermenistan ihtilafına müdahalesi konusunda önemli nüanslar bulunduğuna işaret eden Lukaşenko, “Şimdi yine alevlenebilecek olan bu çatışmayı kökünden çözebiliriz. Her şeyden evvel Ermenistan idaresi isterse. Natürel ki Azerbaycan da.” dedi.

Kendilerine dost olan, iki komşu devletin ortasında uyuşmazlığın olduğunu hatırlatan Lukaşenko, birini mutlu ederken başkasına ziyan vermek istemediklerini bildirdi. Lukaşenko, “Ermenileri desteklemek istiyoruz. Fakat bu planda, öncelikle Ermenistan’ın harekete geçmesi gerekiyor.” diye konuştu.

“AB VE AGİT’İN ARABULUCULUĞUNDA İHTİLAF DONACAK”

Azerbaycan-Ermenistan ihtilafında Rusya’nın arabuluculuğunun yanı sıra Avrupa Birliği (AB) ile Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) rol oynamasını eleştiren Lukaşenko, “Bu çeşit bir arabuluculuğun neye yol açtığını biliyoruz. Bu ihtilaf yıllarca tekrar dondurulacak. Onların, bölgemizde istikrar ve barışa değil, yönettikleri yıkıma gereksinimleri var.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu