Machester terör saldırısını düzenleyen Salman Abedi’nin görüntüleri ortaya çıktı.

Manchester'da 22 kişinin ölümüne yol açan ve IŞİD'in üstlendiği konser saldırısını düzenleyen Abedi'nin yeni görüntüleri ortaya çıktı. İngiltere polisi, Abedi'nin profilinin daha da netleştiğini belirtip Abedi hakkında bilgi sahibi olanlara polisle irtibat çağrısı yaptı.

Manchester’da 22 kişinin ölümüne yol açan ve IŞİD’in üstlendiği konser saldırısını düzenleyen Abedi’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı. İngiltere polisi, Abedi’nin profilinin daha da netleştiğini belirtip Abedi hakkında bilgi sahibi olanlara polisle irtibat çağrısı yaptı.

İngiltere polisi, Manchester’da Ariana Grande konserini hedef alan ve çoğu çocuk 22 kişinin ölümüne yol açan Salman Abedi‘nin, IŞİD’in üstlendiği saldırının gecesi güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerini paylaştı. Yetkililer ayrıca saldırıda kullanılan patlayıcının ‘nihai bir araya getirilme yeri’ olduğuna inanılan bir apartman dairesi tespit ettiklerini açıkladı.

Polis açıklamasında şu ifadeler yer verdi.

“Salman Abedi’nin saldırı gecesi güvenlik kameralarınca çekilmiş bir fotoğrafını paylaşıyoruz. Soruşturma ilerledikçe Abedi hakkında daha detaylı bir profil oluşmaya başladı. İngiltere’ye döndüğü 18 Mayıs’tan saldırı gününe kadarki hareketleriyle ilgili bir şeyler bilenlerin, bu bildiklerini bize aktarmalarını bekliyoruz.

Abedi’nin gittiği son yerlerden birinin, kent merkezindeki bir apartman dairesi olduğunu ve konserin düzenlendiği Manchester Arena’ya oradan geçtiğini biliyoruz. Söz konusu dairenin, patlayıcının yapıldığı nihai mekan olduğuna inanıyoruz.

Hala araştırılan 14 yer ve gözaltında tutulan 13 kişi bulunuyor.”

sputnik.

ilgili haberler