AktüelBilim - TeknolojiEkonomiFinans

MAGNESIUM STEARATE NEDİR?

Paylaş:

Magnezyum stearat, esansiyel mineral magnezyum ve doymuş yağ stearik asidi birleştiren beyaz bir tozdur. Çok az miktarda magnezyum sağlar, ancak esas olarak ilaç ve takviye endüstrilerinde daha tutarlı dozlama ile hap üretmek için etkin olmayan bir madde olarak kullanılır.Magnezyum stearat cildinize yapışan ve dokunulduğunda greslenebilen beyaz bir güçtür. İki maddeden oluşan basit bir tuz, stearik asit olarak adlandırılan doymuş yağ ve mineral magnezyumdur. Stearik asit, birçok gıdada da bulunabilir; tavuk, yumurta, peynir, çikolata, ceviz, somon, pamuk çekirdeği yağı, hurma yağı, hindistancevizi yağı. Magnezyum stearat çoğu gıda, ilaç ve kozmetik ürününe sıklıkla eklenir. İlaç ve vitaminlerde birincil amacı yağlayıcı olarak davranmaktır.

Magnezyum stearat (Magnesium stearate) ne yapar?

Magnezyum stearat (Magnesium stearate), esas olarak ilaç kapsüllerinde kullanılan bir katkı maddesidir. Bir “akış ajanı” olarak kabul edilir. Bir kapsül içindeki tek tek bileşenlerin birbirine yapışmasını ve kapsülleri oluşturan makineyi engeller. İlaç kapsüllerinin tutarlılığını ve kalite kontrolünü geliştirmeye yardımcı olur. Magnezyum stearat içermeyen ilaç kapsülleri oluşturmak mümkündür, ancak bu kapsüllerin tutarlılığını ve kalitesini garanti etmek daha zordur. Magnezyum stearat, ilaçların bozulmasını ve emilimini geciktirmek için kullanılır, böylece bağırsakların doğru bölgesinde emilirler.

Magnezyum stearatın (Magnesium stearate) sağlık riskleri nelerdir?

Magnezyum stearat (Magnesium stearate) genellikle tüketmek için güvenli olarak kabul edilir. Çok fazla yutuyorsanız, laksatif bir etkisi olabilir. Bağırsaklarınızın mukoza astarını tahriş edebilir. Bu bağırsaklarınızın spazm olmasına ve bağırsak hareketini tetiklemesine neden olur.

İnternetteki bazı insanlar, magnezyum stearatın bağışıklık T hücresi fonksiyonunuzu baskıladığını ve yardımcı T hücrelerinizde hücre zarının bütünlüğünün çökmesine neden olduğunu iddia eder. Ancak, bu iddiaları destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur.

Bu iddialar, magnezyum stearat (Magnesium stearate) değil stearik asit ile ilgili tek bir fare çalışmasına dayanılarak yapılmıştır. Fareler, T-hücrelerinde insanın sahip olduğu bir enzimden yoksundur. Bu stearik asidi yutmamız için güvenli hale getirir.

Bazı insanlar ayrıca magnezyum stearatın vücudunuzun ilaç kapsüllerinin içeriğini emebilme yeteneğini etkileyebileceğini iddia etmişlerdir. Fakat yine de, bu iddiaları destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur.

Bununla birlikte, magnezyum stearatın alerjisi olabilir ve bu gıda katkı maddesinden kaçınmak zor olabilir.

Takviyeler içinde kullanın

Üreticiler, takviyeleri üretmek için kullanılan makinelerden etkin bir şekilde akmasını sağlamak için, bazı takviyelerde ve ilaçlarda etkin olmayan bir bileşen olarak magnezyum stearat kullanırlar. Bu yararlıdır çünkü her hapın aktif bileşenlerin tutarlı bir dozuna sahip olması daha olasıdır, böylece her hapın vücudunuzda aynı etkiye sahip olacaktır.

Potansiyel Alternatifler

Magnezyum stearattan kaçınmak istiyorsanız, tablet veya kapsül formu yerine sıvı veya sakızlı formda takviyeleri seçin. Magnezyum stearat, tablet yapmak için kullanılan en yaygın kayganlaştırıcı olmasına rağmen, aynı amaca hizmet eden alternatif bileşenlerle yapılmış tabletleri de bulabilirsiniz. Bunlar, gliserin yağlı asit esterleri, sodyum behenat, sodyum stearil fumarat veya stearik asit olarak adlandırılan maddeleri içerir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ,

0216 4421200-0532 5466184

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu