Spor

Manisa BBSK, yeni sezona ve Avrupa maçlarına hazır

Paylaş:

– Manisa BBSK, yeni döneme ve Avrupa maçlarına hazır

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ekibi Başantrenörü Ahmet Kandemir:

“3 Ekim’de Avrupa Kupası elemelerini kendi konutumuzda oynayacağız ve bu bizim için büyük bir avantaj”

“Bireysel yetenekleri çok düzgün olan oyuncular aldık”

MANİSA – Bu sene FIBA Europe Cup’ta da çaba edecek olan Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi takımlarından Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Grubu, basınla bir ortaya gelerek, yeni dönem ve Avrupa amaçlarını paylaştı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Ekibi, Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi ve FIBA Europe Cup için hazırlıklarını Başantrenör Ahmet Kandemir idaresinde Muradiye Spor Salonu’nda sürdürüyor. Akşam gerçekleştirilecek idman öncesi düzenlediği ‘Medya Günü’ programıyla Manisalı basın mensuplarıyla buluşan yeşil-beyazlı grup, yeni dönem ve Avrupa Kupası maçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Bireysel yetenekleri çok düzgün olan oyuncular aldık”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün bu sene Muhteşem Lig’deki ikinci dönemi olduğunu vurgulayarak kelamlarına başlayan Başantrenör Ahmet Kandemir, çok yeni ve güçlü bir takım oluşturduklarını söyledi. Kandemir, “Bu sene ligdeki gayelerimizden bir tanesi Play-Off’a kalmak ve daha sonra da Avrupa Kupası maksadımız var. 3 Ekim’de Avrupa Kupası elemelerini kendi konutumuzda oynayacağız ve bu bizim için büyük bir avantaj. Burayı geçerek kümelere kalmak istiyoruz. Manisa kenti, sporu ve basketbolu çok seviyor. Manisa’yı Avrupa platformunda en düzgün halde temsil etmek istiyoruz. Manisa tarihinde birinci kere Avrupa Kupası oynayacak. Kent bu bahiste çok heyecanlı. Kulüp idaresi de çok dilekli ve istekli. Ön elemede çok kuvvetli iki rakiple oynayacağız. Kolay olmayacak. Ön elemeyi geçersek gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Taraftarımızdan geçen dönemdekinden daha fazla takviye bekliyoruz. Bu dönem onların çok seveceği bir basketbol ortaya koyacağız. Ferdi yetenekleri çok âlâ olan oyuncular aldık. Bu grupta çok fazla özel oyuncu var” halinde konuştu.

Süper Lig’de birinci dönemi olmalarına karşın geçen sene âlâ bir dönem geçirdiklerini anlatan kadro kaptanı Mustafa Baki Görür, “Sezonun ortasından sonra yükselen bir grafiğimiz oldu. Bu grafiğimiz sayesinde bu sene Avrupa kupası maçlarına katılmayı hak ettik. Doğal ki ön eleme oynayacağız. Öncellikle önümüzdeki hafta Bahçeşehir ile bir lig maçımız var. Daha sonra Avrupa maçını oynayacağız. Birinci amacımız lige uygun başlayıp, gerisinden ön elemeyi geçip Avrupa Kupası’na katılmak. Manisa’da inanılmaz bir biçimde taraftar takviyesi artıyor. Biz de bu taraftar dayanağına karşılık Avrupa ve ligde hoş maçlar izletmek istiyoruz. Manisa tarihinde Avrupa’da oynamak bir birinci. Manisa’nın bunu hak ettiğini düşünüyorum. Bizim için gurur verici bir an olacak” dedi.

Çok yeni bir kadro olduklarını belirten Daron Fatts Russell da “Arkadaşlarımız etap etap ekibimize katıldı. Yeterli bir dönem öncesi kampı geçirdiğimizi düşünüyorum. Birbirimizi yeni yeni tanıyoruz. Çok üst seviye maçlar oynadık. Birbirimize alışma ve kadro olarak alanda uyumlu bir oyun sergilemek için kıymetli bir hazırlık periyodu geçirdik. Avrupa Kupası’nda ön eleme oynayacağız. Bu ön eleme maçları hayli güç geçecek. Bunun için de hazırlıklarımızı tüm süratiyle sürdürüyoruz” diye konuştu.

Çok kaliteli yabancı ve Türk oyunculardan şurası bir grupla bu dönem uğraş edeceklerini tabir eden bir öbür oyuncu Dorukhan Engindeniz ise “Bu sene Manisa’nın çok büyük bir gayesi var. Avrupa Kupalarında başarılı olmak üzere. Euro Cup’ta oynayacağız. Eleme maçlarına hazır olmak için bir aylık süreci çok çalışarak ve ağır tempoda geçirdik. Hazırlık maçları oynadık ve sonuca bakmaksızın eksiklerimizin vakitle düzeleceğini düşünüyorum. Ligin başlamasına 10 günlük bir süremiz var. Taraftarımız bu gruba inansın ve güvensin. Onlar bizi desteklemeye devam ettikçe bizim başarılarımızın da birebir oranda artacağına inanıyorum. Umarım hoş bir sinerji yakalayabiliriz” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu