GüncelGündem

Manisa Salihli’de TSO Meclisi’ne plaketli hizmet teşekkürü

Paylaş:

MANİSA (İGFA) – Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Eylül ayı faaliyetlerinin değerlendirildiği Meclis toplantısı, aynı zamanda son hizmet döneminde gerçekleştirilen çalışmaların tek tek gözden geçirildiği bir toplantı oldu.

Toplam 17 Meslek Grubu’nda görev yapan 37 Meclis üyesine, üzerinde “2018-2022 döneminde Meclis Üyesi olarak görev üstlendiğiniz Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür eder, sağlıklı bir ömür dileriz” temennisine yer verildi. Plaketteki dileğin altında da Meclis Başkanı Süleyman Oral ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel’in isimleri yer aldı.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, yaptığı konuşmada 2018 yılının Mart ayından bu yana görev yapan Meclis’in ve Yönetim Kurulu’nun 4,5 yıllık faaliyetlerinin bir özetini paylaştı. Salihli, Kula ve Selendi’deki ticaret ve sanayi alanlarında faaliyet gösteren üyelerine 37 Meclis Üyesi ve 54 meslek komitesi üyesi kanalıyla ulaştıklarını belirten Yüksel, bu dönemde bölgenin ekonomi, eğitim, kültür-sanat gibi pek çok alanda gelişmesi için çaba gösterdiklerini kaydetti.
Yüksel, üyelerin sorunlarını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ileterek, çözüm konusunda ısrarlı takiplerde bulunduklarını belirtti.

Daha sonra üyeler tek tek kürsüye davet edilerek, plaket ve hizmet belgesi takdim edildi. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral’ın plaketlerini yaşça en büyük üye sıfatıyla Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Yenidünya ve en genç üye sıfatıyla da Meclis Üyesi Erhan Güzel sundu.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu