AktüelGüncelTürkiye

Maraş’ta 14 yaşındaki çocuğu cinsel istismarda bulunan 13 kişi, ilk kez hakim karşısına çıkacak

Paylaş:

Maraş'ta 14 yaşındaki çocuğu cinsel istismarda bulunan 13 kişi, ilk kez hakim karşısına çıkacak

Maraş’ın Elbistan ilçesinde şu an 16 yaşında olan B.K. isimli bir kız çocuğu 2 yıl önce özel fotoğrafları kullanılarak tehdit edildi. Şantaj yoluyla cinsel istismara maruz bırakılan kız çocuğu bu yolla başka erkeklerle de birlikte olmaya zorlandığını söyledi. B.K.’nin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yaşadıklarını anlatması sonucu 13 kişi farklı zamanlarda tutuklandı.

Ardından 13 kişi hakkında cinsel istismar, şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal, çocuğu fuhuşa teşvik etmek, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçlarından dava açıldı.

İlk duruşma yarın (4 Ağustos) saat 09:10’da Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Dokuz8Haber’den Esra Tokat’ın haberine göre; Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Elbistan Devlet Hastanesi’nden aldırılan raporda, 16 yaşındaki B.K.’nın maruz bırakıldığı çocuğun cinsel istismarı olayına karşı kendisini savunmayacağı belirtildi. Öte yandan, Necip Fazıl Şehir Hastanesi Çocuk Psikiyatri Polikliniği’nden alınan raporda ise B.K.’nın maruz bırakıldığı cinsel istismar suçunun anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğinin gelişmediği belirtildi.

Çocuğun cinsel istismar faillerinden F.Y.’nin B.K.’yı “Fotoğrafların var bende. Ben ne zaman istersem geleceksin” diyerek tehditte bulunduğu ve birden fazla kişiyle de şantaj yoluyla cinsel birlikteliğe zorladığı kaydedildi. Öte yandan faillerden E.K. ise kollukta istismar suçunu kabul ettiği ifadeyi Cumhuriyet Başsavcılığı’nda değiştirerek “Bu ifademi şu anda reddediyorum” dedi.

Konuya ilişkin konuşan 16 yaşındaki çocuğun avukatı Hasret Ülkü İblikci, “Mağdur çocuk ilk cinsel istismara uğradığı tarihte 14 yaşında. Ardından iddianamedede belirtildiği gibi çocuğa karşı defalarca cinsel istismar ve bir çok ayrı suç işlenmeye devam ediyor iki yıl boyunca. Yarın ilk duruşma görülecek. Tüm sanıklar ve mağdur beyanı alınacak. Sayın savcı son derece ayrıntılı ve özenli bir iddianame hazırlamış. Sayın mahkemenin de yapılacak yargılama sonucunda vereceği kararın çocuğa karşı istismar suçlarında örnek teşkil etmesini, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını ve adaletin tecelli etmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan iddianamede şüpheliler F.D. ve E.K.’nın 16 yaşındaki B.K. ile cinsel ilişkiye girdiklerini kabul ettikleri, S.A., G.B.K. ve A.G.’nin suçlamaları reddettikleri ancak beyanlarının suçtan kurtulmaya yönelik olarak değerlendirildiği kaydedildi. M.Z. ve F.Y.’nin ise üzerine atılı suçu ikrar ettiği ve aralarında fikir ve eylem birliği içinde mağdura yönelik nitelikli cinsel istismar ve kişi hürriyetinden yoksun bırakma eylemlerini anda mekanda birbirini takiben gerçekleştirdikleri ve her birinin bizzat işlediği eylemden ayrı olarak diğerinin eylemine TCK’nın 37. maddesi anlamında katılması nedeniyle haklarında verilecek cezaların arttırılması gerektiği belirtildi.

C.Ö.’nin üzerine atılı suçu ikrar ettiği öte yandan F.Y. ile aralarında fikir ve eylem birliği içinde mağdura yönelik nitelikli cinsel istismar ve kişi hüriyetinden yoksun bırakma eylemlerini anda mekanda birbirini takiben gerçekleştirdikleri ve her birinin bizzat işlediği eylemden ayrı olarak diğerinin eylemine TCK’nın 37. maddesi anlamında katılması nedeniyle haklarında verilecek cezaların arttırılması gerektiği kaydedildi.

Ayrıca F.Y.’nin özel hayatın gizliliğini ihlal etme suçunu, şantaj suçunu, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçunu, cebir ve tehdit kullanarak çocuğu fuhuşa teşvik etme suçunu işlediği değerlendirildi. A.M.G.K. ve R.K.’nın ise cinsel istismar ve kişi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarına yardım eden olarak değerlendirildi.

GLİSERİN NEDİR?

Genellikle gliserol olarak da adlandırılan gliserin, tatlı bir tada sahip renksiz, kokusuz ve zehirli olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışabilen gliserin doğal veya sentetik olabilir. Doğal gliserin, hayvansal veya bitkisel yağların hidrolizinin bir sonucu olarak üretilir. Hidroliz, bir maddenin suya tepki göstermesi ve bunun sonucunda kimyasal bir bağın parçalanmasıdır. Sentetik gliserin, petrol, propilen ve klor içeren kimyasal işlemlerle üretilir.

GLİSERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

– Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir.
– Cildi nemlendirir.
– Cildi besler.
– Cildin su dengesini korur.
– Cilt kırışıklıklarını giderir.
– Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir.
– Cildin zararlı UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.
– Cilt rengini açar.
– Sivilceleri azaltır.
– Dudakları nemlendirir.
– El ve ayak nasırlarına iyi gelir.
– Ağız içi yaralarına karşı etkilidir.
– Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
– Topuk çatlaklarını iyileştirir.
– Kulakta yer alan kirleri akıtır.
– Nemli saça uygulandığında saçların onarılmasını ve güçlenmesini sağlayarak dökülmeleri azaltır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu