Mark Zuckerberg ,nihayet Harvard diplomasını 33 yaşında aldı.

Ünlü teknoloji devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 2014 yılında yurt odasında dünyayı değiştirecek olan adımı attığı üniversite olan Harvard’dan 12 sene sonra mezun oldu.

Törende diplomasını alan Zuckerberg, Facebook’tan yaptığı paylaşımda, “Anneciğim, geri gelip diplomamı alacağımı sana hep söylemiştim.” ifadesini kullandı.

Zuckerberg’in diplomasını havaya kaldırırken mezuniyet cübbesi ve kepiyle paylaştığı fotoğraf Facebook’ta 1,3 milyon kişi tarafından beğenildi.

Harvard’da öğrenciyken sosyal paylaşım sitesini kuran ancak Facebook’a ağırlık vermek için eğitimini yarıda bırakan Zuckerberg, yaklaşık 65 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en genç milyarderi ve en zengin 5’inci kişisi konumunda bulunuyor.

Apple, Google, Microsoft ve Amazon gibi dev şirketlerin ardından Facebook yaklaşık 446 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli 5’inci şirketi oldu.

Şu anda dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, Microsoft’u kurmasının ardından Harvard Üniversitesini 1975 yılında bırakmış, 2007 yılında ise üniversiteden fahri doktora unvanı almıştı.

Harvard Üniversitesi’ni bırakan en ünlü kişilerden biri olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bu hafta Ivy League okuluna diplomasını almak için geri döndü. Onursal olarak verilen diploma 12 yıl sonra kendisine teslim edildi.

Dünyadaki en zengin insanlardan biri olan Zuckerberg, bu sene ayrıca mezunlar sınıfı için “Yapamadığım bir şey” adlı bir konuşma da yaptı.

Mark Zuckerberg yaptığı konuşmasında “Eğer bu konuşmayı tamamlayabilirsem, Harvard’daki eğitim hayatım boyunca sonunda bir şeyi bitirmiş olacağım” dedi.
2014 yılında Harvard’da okurken yurt odasından Facebook’u kuran Zuckerberg, ilk başta sosyal ağı sadece Harvard öğrencileri için tasarlamıştı. Küresel çapta yayılmadan önce ise sadece Ivy League üniversitelerinde hizmete sunulmuştu.

Teknoloji devinin sahibi, dünyanın beşinci en zengin kişisi olarak dikkat çekiyor. Mark Zuckerberg’in yaklaşık 64.2 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

Dünyanın en zengin kişisi olarak bilinen Bill Gates’te Harvard’ı 1975 yılında bırakmış ve 2007 yılında onursal diplomasını almıştı.
Ontrava.com