MEB ile protokol sonlandı ama Ensar okullarda aşure dağıtmaya devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında 24 Temmuz 2017 tarihinde “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı Arasında Çeşitli Eğitim, Seminer ve Sosyal Etkinlikler Düzenlenmesine Dair İşbirliği Protokolü” isimli bir protokol imzalanmıştı.

Ensar Vakfı’na, “Örgün ve yaygın eğitime dahil olan tüm öğrencilere, kursiyerlere, eğiticilere ve öğretmenlere yönelik sosyal, sanatsal, kültürel, sportif, bilimsel, teknolojik etkinlikler ile ilgili seminerler düzenlemek; proje çalışmaları, yarışmalar ile mesleki ve teknik kurslar düzenleme yetkisi verilmekte, bu etkinliklerin kurumlarda ya da kurum dışı vakfın belirleyeceği mekan ve yerlerde, vakfın belirleyeceği materyallerle ve vakıf personeli olan eğiticiler eliyle yapılmasına olanak sağlanıyordu.

Danıştay 8. Dairesi, Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolün iptali için Eğitim Sen tarafından açılan davada yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

Ensar Vakfı 28 Eylül 2018’de protokolün sona ermesine karşın Kartal Anadolu Lisesi’nde  aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım okulun Facebook hesabından paylaşıldı.  Fotoğraflarda okul müdürü Ömer Pekşen’in de aşure standının başında olduğu görüldü.  Gelen tepkiler ardından okul Facebook paylaşımını sildi.

[Haber görseli]Okul gelen yorumların ardından paylaşımı sildi

[Haber görseli]

Aşure dağıtımı Ensar Vakfı’nın Facebook hesabından da paylaşıldı.

Cumhuriyet

Jurnalci.com