‘Megakent’te her yer su altında Avrasya Tüneli trafiğe kapatıldı..

İstanbul'da dün gece yarısından itibaren etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle birçok yeri su bastı, yollarda araçlar mahsur kaldı. AKOM sel riskine karşı uyarıda bulundu..

Şiddetli yağmur nedeniyle saat 08.52 itibarıyla İstanbul’da trafik yoğunluğu ise yüzde 69’a ulaştı.

Sağanak yağışın neden olduğu su baskınları İstanbul’da toplu taşıma sistemlerini de felç etti. Zeytinburnu ve Bayrampaşa metro istasyonlarını su bastı.
metro-istasyonlarini-su-basti-avrasya-tuneli-trafige-kapatildi-321868-1.Avrasya Tuneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile Trafiğe kapatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbulluları sel riskine karşı uyardı. AKOM’un hesabından atılan tweette ”#İstanbul bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. SEL RİSKİ ve FIRTINAYA DİKKAT! Yağmur ile birlikte hava serinliyor.” denildi.

metro-istasyonlarini-su-basti-avrasya-tuneli-trafige-kapatildi-321869-1.

metro-istasyonlarini-su-basti-avrasya-tuneli-trafige-kapatildi-321870-1.

Meteoroloji’den dün yapılan açıklamada, “Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden sonra ve yarın (bugün) İstanbul, Bursa ve Yalova çevreleri ile Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak ve Bartın) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli; Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

jurnalci.com