Mehmet Metiner’den Davutoğlu’na: “Şimdi tekrar başlarını çıkarmaya ve dillerini uzatmaya başladılar”

Eski Başbakan AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun, Reza Zarrab davasına ilişkin açıklamasına tepki AKP Milletvekili Mehmet Metiner’den geldi.

Metiner, hükümete yakın Star gazetesindeki köşesinde Davutoğlu’na çok sert ifadelerle yüklendi.

Yazısında “Suret-i haktan görünen başka zevata asıl dikkat etmek lazım” diyen Metiner şu ifadeleri kullandı:

“Bu mahallede görünüp, ‘yolsuzluk’ edebiyatı üzerinden ABD/FETÖ değirmenine su taşıyan zevatın kuruldukları köşelerde kestikleri ahkamın amacı ortada. Onlar 17/25 Aralık sürecinde de ‘yolsuzluk’ dediler. Biz ‘yolsuzluk susturuculu FETÖ darbesi!’ deyip emniyet-yargı marifetiyle Erdoğan liderliğindeki hükümeti devirme teşebbüsüne vurgu yaparken, onlar ‘yolsuzluk’ deyip durdular. ‘Yolsuzluk’ konusunda ne kadar duyarlı olduklarını göstermek adına başta liderleri olmak üzere başkaca kardeşlerini yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışmakla zımnen suçladılar. FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uzanacak ‘Yüce Divan’ projesine destek sundular. Tıpkı açık ve gizli FETÖ’cülerin seslendirdikleri ‘Yargıya gidip aklanma!’ iddialarına sahip çıktılar.”

İsim vermeden Davutoğlu’na yüklenen Metiner, “Şimdi tekrar başlarını çıkarmaya ve dillerini uzatmaya başladılar” dedi. Reza Zarrab davasına da değinen AKP’li Metiner yazısını şöyle sürdürdü:

 “Amerika’da görülen 17/25 benzeri davada Türkiye’nin yargılanmasına güya sert sözlerle karşı çıkma görüntüsü altında ‘ama’ diyerek ABD/FETÖ tezlerine haklılık atfetmeye çalışıyorlar. Tıpkı öbür familyaya mensup olanların dediği gibi ‘yolsuzlukların üstü örtülmemeli, yargıda hesap sorulmalı, biz burada hesap sorsaydık bunlar olmazdı!’ yollu söylemlerle içerde malum lobinin oluşturmak istediği algının operatörlüğünü yapıyorlar. Bu içimizdekilere FETÖ’nün ve arkasındaki güç odağının asıl oyun planından bahsetmemize gerek yok sanırım. Bunu bildikleri halde tıpkı gezi zekalıların ‘üç-beş ağaç’ edebiyatına benzer ‘üç-beş yolsuzluk!’ edebiyatı yapıyorlarsa demek ki başkaca hesapları var. Çünkü bu olayda ‘yolsuzluk’ tıpkı ‘ağaç’ gibi bahane. Ne yazık ki o gün, ‘ağaç bahanesi’ni görmedikleri gibi ‘yolsuzluk bahanesi’ni de görmediler. Her iki olayda da zımnen Erdoğan liderliğini tartışma konusu yaptılar. O yüzden dün olduğu gibi bugün de asıl onlara kızıyorum.”

AKP’li Metiner ayrıca “Çünkü suret-i haktan görünüp başımızı gövdemizden ayırmaya çalışıyorlar. İçimizden-dışımızdan yapılan bütün bu saldırılar bilinsin ki başımıza olan bağlılığımızı daha bir arttırıyor ve mücadele azmimizi kamçılıyor. Kimin ne hesap yaptığını biliyoruz. Milletimiz de görüyor. ‘Yolsuzlukla mücadele!’, içimizdeki ihanetin kod adıdır, vesselam” diye yazdı.

Jurnalci.com

ilgili haberler