GüncelGündem

Mesken arkadaşını kurşunladı, başını dolapta sakladı… ‘Berber yaptırdı’ savunması

Paylaş:

Bursa’da şubat ayında kaybolan eczacı kalfası Serdar Ergun’un ailesi, haber alamayınca polise kayıp ihbarında bulundu. Polis grupları, MOBESE imajlarını inceleyerek Serdar Ergun’un 16 BT 773 plakalı arabasının İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde olduğunu belirledi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, İstanbul polisi ile irtibata geçti. İstanbul polisi, Büyükçekmece’de arabası durdurarak şoför koltuğundaki Ahmet Burak Demir’i gözaltına aldı. Araçta yapılan aramada 1 tabanca ile Serdar Ergun’un battaniyeye sarılı cesedi bulundu.

BAŞINI BALTA İLE KESİP BUZDOLABINA KOYMUŞ

İlk sorgusunda Serdar Ergun’u öldürdüğünü itiraf eden Demir, Bursa’daki mesken arkadaşı Murat Kutlu’yu da 3 gün evvel öldürdüğünü, balta ile bedeninden ayırdığı başını ise buzdolabına koyduğunu söyledi. Ahmet Burak Demir’in Bursa’nın Osmangazi ilçesi Tahtakale Mahallesi’ndeki meskenine giden Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, Murat Kutlu’nun da cansız vücudunu buldu.

Demir’in meskendeki köpeğinin de öldürdüğü tespit edildi. Süreçlerinin akabinde Bursa’ya getirilerek, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları tarafından sorgulanan Demir, cinayetleri işlediğini kabul ederken, Kutlu’nun köpeğini ise öldürmediğini söyledi.

İKİ CİNAYET İÇİN BAŞKA DAVA

çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ahmet Burak Demir hakkında, ‘Tasarlayarak ve canavarca hisle yahut eziyet çektirerek’ öldürmek kabahatinden, her 2 maktul için başka dava açıldı. Demir hakkında Ergün ve Kutluyu öldürdüğü gerekçesiyle birer defa olmak üzere 2 defa ağırlaştırılmış müebbet, Murat Kutlu’nun köpeğini öldürdüğü gerekçesiyle de Hayvanları Muhafaza Kanunu kapsamında 1200 TL ceza istendi. Demir hakkında, ayrıyeten ‘Ruhsatsız silah bulundurmak’ kabahatinden 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle de dava açıldı.

“SİLAHI AL, ÖLDÜR DEDİ”

Mahkemede hakkındaki suçlamaları kabul eden, lakin Murat Kutlu’nun köpeğini öldürmediğini söyleyen Demir, kendisini cinayete ise mahallede berber olan Ersin K.’nin azmettirdiğini öne sürerek, “Cinayet sırasında benim yanımda Ersin K. diye biri vardı. Ersin ile Murat arkadaştı. Ortaları bozuktu. Ortalarında hasımlık meydana geldi ve hasım oldular. Bir gün öncesinde dükkanında konuştuğumuz Ersin bana, Murat’ı öldüreceğini söyledi. Ersin, benim de Murat ile husumetli olduğumu biliyordu. Silahı bana Ersin K. verdi, Silahı al, Murat’ı öldür dedi.” diye konuştu.

15 GÜN BOYUNCA KİLİTLİ TUTMUŞLAR

Ahmet Burak Demir, Kutlu ile Ersin K.nin, annesi ve üvey babası ismine kayıtlı arabasını gasbettiklerini ve polise gitmemesi için kendisini tehdit ettiklerini söyledi. Berber dükkanının gerisinde bulunan odada, 15 gün boyunca kilitli tutulduğunu ve şiddet gördüğünü sav etti.

Serdar Ergun

“KAFASINI BUZDOLABINA, BEDENİNİ BALKONA…”

Demir,  Kutlu ile ortasında hasımlık olduğunu öne sürerek, “Murat Kutlu’nun bana yaptığı şeylerin tümü gözümün önüne geldi. Konuta çıktığımda bir mühlet birlikte oturduk. Murat alkol aldığı için kendisini kaybetti, uyuşturucu da kullanıyordu. Silah çekip başına dayadı. Bu dünyadan gidersem tek gitmem sen de gelirsin. Sana bir şey yapmazsam ailene, çocuğuna yaparım dedi. Ardı dönüktü. Bir boşluğunu yakaladım, yüzünü döndüğünde 3 el ateş ettim. Sonraki gün balta aldım, baltayı Ersin’in dükkanına bıraktım. Ersin bana cesedi parçalamamı söylemişti. Başını buzdolabına, bedenini da balkona koydum. Ersin’in yanına geldim. Parçaladın mı? dedi, ben de Parçaladım dedim. Ersin K.’nin de benimle birlikte yargılanmasını istiyorum.” dedi.

Psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu ve 10 yıldır tedavi gördüğünü belirten Demir, beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Demirin daha evvel tedavi gördüğü Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesinden evrakının istenmesine ve tutukluk halinin devamına karar verildi. Duruşma ertelendi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu